Історична довідка про створення лісництв

Датою організації Світловодського лісгоспу рахується 1940 рік, але архівні документи за даний період не збереглися в зв’язку Великою Вітчизняною війною. Після звільнення території України від фашистських загарбників відновило свою роботу: 30 грудня 1943 року Крилівське та Глинське лісництва, з 03.01.1944 року Онуфріївське лісництво, 07 січня 1944 року Ново – Георгіївське лісництво. З 18.11.1958 р. – Золотарівське лісництво.

Загальна площа лісгоспу складає 18322,7 га до складу входять:

Крилівське лісництво , (лісничий Ткаченко Андрій Васильович) площа лісництва складає 2743,9 га ліси відносяться до території міста Світловодська 9,7 га. Власівська селищна рада 218,0 га, Павлівська сільська рада 2516,2 га. Відповідно до порядку поділу лісів на категорії – це ліси природоохоронного призначення.

З кожним роком лісництво збільшує свій виробничий потенціал, про що свідчать показники по ущільненому посіві насіння основних лісоутворюючих порід в коробах.

В основному на території лісництва соснові насадження, а це велика відповідальність за їх збереженням. Лісова охорона приділяє велику увагу профілактичним заходам для того, щоб попередити пожежі на теритторії лісництва створена ПХС.

На території лісництва розташовані 2 бази відпочинку яким надано землі у тимчасове та довгострокове користування. Адже в тіні дерев на березі водосховища створюються умови повноцінного відпочинку для людей.

В лютому 2014 року при лісництві створено шкільне лісництво «Еколюди» на базі ЗОШ № 1 м. Світловодська.

Ново – Георгіївське лісництво , (лісничий Величко Іван Іванович) площа лісництва складає 3700,2 га., ліси відносяться до території міста Світловодська 155 га. та 5 сільських рад Світловодського адміністративного району. Відповідно до порядку поділу лісів на категорії – це ліси природоохоронного призначення, які розташовані уздовж водосховища.

З кожним роком лісництво збільшує свій виробничий потенціал, про що свідчать показники по ущільненому посіві насіння основних лісоутворюючих порід в коробах, запроваджено крапельний полив.

Лісова охорона приділяє велику увагу профілактичним заходам по попередженню лісових пожеж, охороні лісів від лісопорушень.

При лісництві діє шкільне лісництво «Паросток» на базі ЗОШ № 7 м. Світловодська.

Золотарівське лісництво: (лісничий Черкавський Сергій Григорович) площа лісництва складає 5518,8 га. На даний час лісництво розміщено на території чотирьох сільських рад Світловодського адміністративного району. Основну увагу зосереджено на рубках формування за лісом, лісокультурному виробництву.

Існує на території лісництва об’єкт природно – заповідного фонду на площі 5,2 га «Барвінкова та тюльпанова гора».

При лісництві діє шкільне лісництво «Лісовичок», на базі Микільської ЗОШ  .

Глинське лісництво: (лісничий Корчменюк Олександр Валерійович) площа лісництва складає 6359,8 га. На даний час лісництво розміщено на території шістьох сільських рад Світловодського адміністративного району. Основну увагу зосереджено на рубках формування за лісом, лісокультурному виробництву.

В 2011 році Рішенням Кіровоградської обласної адміністрації на території Світловодського району створено регіональний ландшафтний парк «Світловодський» загальною площею 60320 га, до складу парку входить 8239,7 га земель лісового фонду.