Лісівники проводять заготовлю лісового насіння

Народна прикмета обіцяє: велика кількість шишок на хвойних деревах – на холодну і сувору зиму. А для лісівників це означає, що буде вдосталь насіння для забезпечення потреб лісгоспу у садивному матеріалі. І саме взимку здійснюють заготівлю насіння хвойних порід.

На Світловодщині це в основному сосна звичайна, сосна кримська.

Збирають лісівники спочатку не саме насіння, а шишки. Важливо своєчасно зібрати їх, щоб насіння не висипалося.

Збір насіння – дуже трудомісткий процес, адже воно надто дрібне, шишки – теж малого розміру, тому для лісівників такий об’єм зібраного насіння – велика праця.

Наступний важливий момент – якісна переробка сировини, для цього в лісгоспі є власні шишкосушарки. До рухомого барабану закладається партія шишок, які просушуються не менше 12 годин. Температура під час висушування шишки поступово зменшується з 50 до 20 градусів по Цельсію. У теплі шишка розкривається, а насіння випадає.

Одна з головних умов отримання якісного садивного матеріалу – вчасне висівання у ґрунт. Насіння шпилькових порід сходить досить швидко, за 7-8 днів. Але новонароджені сходи вразливі, саме тому Світловодські лісівники дбайливо плекають маленькі саджанці.

Ось такий шлях від шишки до майбутнього лісу. У тому числі – й до новорічного дерева, що вирощується 5-8 років на спеціальній плантації.

 

 

ДП “Світловодське лісове господарство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *