Свято наближається

       

   До новорічних свят ще чимало часу, але на Світловодщині вже розпочалася «Ялинкова кампанія». Цього року під реалізацію лісівники заготували чималу кількість сосен за помірними цінами. Так, вартість новорічної красуні залежатиме від її висоти та породи дерева, а ціни  коливатимуться від 100 до 300 гривень.

Маємо зазначити, що працівники ДП «Світловодський лісгосп»  заздалегідь створюють новорічні плантації на спеціальних площах, які призначені виключно для вирощування якісних новорічних дерев. Термін вирощування середньої новорічної ялинки 3 – 5 років.

 

Маркування новорічних ялинок здійснюватиметься бирками або самоклейними етикетками, які містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який вноситься у систему електронного обліку деревини. Штрих-код містить інформацію про походження деревця – область заготівлі, назву лісозаготівельника та його підпорядкування. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру з уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті https://open.ukrforest.com/. Якщо інформація на сайті відсутня, – це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

У кожному лісництві посилено охорону спеціальних ялинкових плантацій та хвойних молодих насаджень з метою запобігання проявам незаконних рубок хвойних насаджень. Лісівники спільно з працівниками Нацполіції, Держекоінспекції,– проводять систематичні рейди по охороні новорічних ялин.

 

Нагадуємо, що передбачені штрафи за незаконну рубку у рази більші, ніж вартість самої ялинки. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 року №665 за зрубану ялинку,  штрафи диференціюються залежно від товщини стовбура зрубаного дерева. Якщо діаметр стовбура дерева до 10 см, то доведеться сплатити 545 грн, від 10 до 14 см – 960 грн, від 14 см – 2465 грн. Крім того, ялинкові браконьєри будуть змушені сплатити адміністративний штраф за кожне дерево в розмірі  від 510 -1020 грн.

 

Тож, шановні громадяни, звертайтеся до Світловодських лісівників та купуйте найкращі ялинки за доступними цінами за адресами:

Крилівське лісництво

Світловодський район,

Павлівська сільська рада,

Крилівське лісництво, 15.

 

Золотарівське лісництво

Світловодський район,

Андрусівська сільська рада,

садове товариство «Автомобіліст» (Капусти)

вул.Центральна, 256.

 

Глинське лісництво

Світловодський район

Андрусівська сільська рада

с. Калантаєво

вул. Лісопаркова, 15.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *