З початком листопада буде відкрито сезон полювання на пушного звіра

З початком листопада буде відкрито сезон полювання на пушного звіра.

Порядні мисливці купують ліцензії і сплачують за можливість полювання в державну казну та бюджет користувачів мисливських угідь немалі гроші. Інша річ – браконьєри, яким закон не писаний і які відстрілюють все, що трапляється на їхньому шляху. Чим ближче до міст обласного значення та фінансово самостійних регіонів, тим нахабніші і більш оснащені браконьєри.

Протистоять їм єгеря та лісова охорона. За словами захисників лісу, останнім часом, вдається притягнути до відповідальності найбільш затятих браконьєрів. Проте ставити хрест на незаконному полюванні зарано.

Саме тому лісова охорона Світловодщини постійно проводить рейди на території підпорядкованих лісових масивів. До таких заходів  залучаються представники УТМР та громадські активісти. Маємо зазначити, що рейди з охорони мисливських та лісових угідь значно зменшує кількість незаконних полювань.

Робота лісових охоронців приносить суттєві результати. Адже нині все більше браконьєрів, які досі почували себе господарями лісу, купують ліцензії та стають на шлях виправлення.

Так, за браконьєрство передбачена як адміністративна так і кримінальна відповідальність та встановлені такси розміру відшкодування збитків, а саме:

за лося –  80 тис. грн;

за оленя європейського –  80 тис. грн;

за оленя плямистого –  60 тис. грн;
кабана – 50 тис. грн.;

за лань –  40 тис. грн;

за козулю та муфлона –  40 тис. грн;

за бобра –  32 тис. грн;

за зайця-русака –  8 тис. грн;

за бабака та куницю –  8 тис. грн;

за лебедя –  4 тис. грн;

за галагазів, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів –  2 тис. грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *