Як правильно садити дерева?

Усупереч загальноприйнятій думці, що лише посадивши дерево, ми вже принесли користь природі, слід кожного разу пам’ятати, що будь-яка добра справа може зашкодити природі, якщо не робити її з розумом. І висадка дерев тому гарний приклад.

Для того, аби ваші саджанці добре прийнялися, потрібно зважати на кілька простих, але важливих моментів:

  1. Де садити дерева? Якщо ми висаджуємо чужорідні види, ми знищуємо рідну природу, зменшуючи життєвий простір для місцевих видів, які щонайменше 9000 років формували зв’язки з комахами, ґрунтовими організмами та побудували стійкі рослинні угруповання. В випадку, якщо ви все ж таки хочете посадити щось іноземне, – спочатку поміркуйте, чи потрібно це нашій рідній землі!
  2. Як садити дерева? Висадка нових дерев там, де загинули насадження, що зростали тут природним чином, є відновленням природних екосистем та без сумніву доброю справою. Натомість злочином проти природи буде насадження дерев на залишках інших природних екосистем – степів, луків, боліт.

Таких екосистем залишилось значно менше, ніж лісів. І саме в них зосереджена найбільша кількість видів рослин та тварин, що охороняються Червоною книгою України. Висаджування дерев на таких ділянках є порушенням законодавства.

 

 

Кожний вид дерева має свої вимоги до середовища існування. Наприклад, сосна любить світло, а ялина достатньо тіньолюбна. Вільха переважає у вологих місцях. Маленькі дубки також не люблять затінення й можливої конкуренції з більш тіньостійкими деревами. Усі ці вимоги варто враховувати під час підбору дерев для висадки. Якщо Ви вже обрали місце для висадки, проконсультуйтеся зі спеціалістами. Вони допоможуть обрати правильний вид дерева, а також правильний сезон для висадки.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *