Полювання на фазана з собакою

В умовах полювання на фазана краще зможе працювати собака з густою шерстю, що захищає від колючок чагарників і порізів від листя очерету. Для видобутку цього птаха використовують лягавих, особливо виправдовує свою участь у видобутку фазана дратхаар. Він витривалий і його жорстка шерсть дозволяє пересуватися в заростях колючих чагарників. Собаки цієї породи також вільно долають зарості очерету, навіть з лежачим на них шаром снігу.

Багато мисливців більш кращою собакою для фазанів полювання вважають спанієля. Його зріст дозволяє пересуватися під густою частиною чагарнику. Він працює без стійки і птицю не відпускає далеко від себе. Ця собака спритно ловить і подає підранків. Також хороші рекомендації для такого полювання у більшості сетерів.

Добре натренований собака завжди знає місцезнаходження господаря і пристосовує пошук до напрямку його руху. Це необхідно враховувати, рухатися не поспішаючи і завжди бути готовим до пострілу “навскидку”. Спеціально навчені собаки при виявленні фазана роблять візит і виганяють птицю в напрямку мисливця. Собака намагається тримати господаря в поле зору, щоб погоджувати дії з його командами. Одночасно обгавкуючи дичину, вона відволікає її увагу від мисливця.

Захід спереду тікає фазана і підйом його на мисливця має інстинктивне початок у собаки. При перших полюваннях слід заохочувати подібні її дії, щоб закріпити прийом як робочий. Необхідно також домагатися постійного виконання собакою команди «подай», навіть якщо дичину падає на відкрите місце. Якщо після пострілу лягава не помітила місця падіння птаха, в це місце кидають камінь, палицю і т. Д. І дають команду «шукай, шукай … подай».

Потривожений фазан злітає свічкою, потім рухається по прямій і плавно сідає. Постріл краще проводити в момент зльоту або посадки. При вертикальному підйомі птиці цілиться простіше. Якщо фазан злетів на відкритому місці, потрапити в нього не складно, так як летить він досить повільно. Молоді фазани, злетівши з заростей, іноді сідають на дерева і можуть підпустити мисливця на досить близьку відстань. У такій ситуації гавкаючий собака відволікає птахів від мисливця.

Хороша собака, піднявши виводок, не кидається переслідувати одного з фазанів, а, зупинившись, прислухається до польоту і посадки птахів. Це допомагає їй орієнтуватися в подальшому і дозволяє добути кількох молодих фазанів з виводка.

Самки фазана при полохання не стараються відвернути і відвести собак від виводка, як деякі інші птахи. Вони тікають першими, а молодь розлітається на всі боки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *