Робочі будні працівників ДП «Світловодське лісове господарство»

        У ДП «Світловодське лісове господарство»  проводяться    роботи з відведення лісосік під рубки  формування та оздоровлення лісів.
В  лісництвах проводиться відведення та таксація площ під рубки догляду на 2021 рік. Відведення лісосік полягає в відмежуванні ділянок лісу в натурі (прорубування візирів) для проведення: рубок догляду за лісом, санітарних рубок та інших рубок. Межі намічених для рубання лісосік мають бути чітко окресленими.  По межі лісосіки прокладають візири: обрубують нижні гілки дерев, вирубують кущі , дерева,  діаметром до 8 см, встановлюють вішки, на деревах відзначають границі лісосіки. Для визначення площі лісосік застосовують геодезичні інструменти.  Таксація лісосіки включає перелік дерев, вимірювання висоти для визначення запасу деревостану,  його середнього об’єму стовбура.
Рубки формування і оздоровлення лісів спрямовані на підвищення стійкості та продуктивності деревостанів, збереження біорізноманіття лісів, їх оздоровлення і посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих  та  інших функцій.
Завдяки рубкам догляду покращується  склад насаджень, збільшується  приріст, стійкість до хвороб і шкідників, формуються  стовбури найкращих дерев.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *