Перші весняні квіти

      З наближенням весняних теплих днів створюються сприятливі умови для цвітіння ранньоквітучих видів рослин. Сотні людей потягнуться до лісу, хто з метою помилуватися природою, а хто за наживою.       А об’єктами такої наживи в цей час стають ніжні незахищені рослини, які розпускаються ще до появи листків на деревах.

Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти зазвичай є видами, які занесено до Червоної книги України – підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, цибуля ведмежа (черемша) і відіграють важливу роль в житті лісу.

Збирання даних видів рослин призводить до знищення їх популяцій. Вони підлягають суворій охороні: їх не можна зривати, викопувати чи в інший спосіб використовувати частини цих рослин. Саме при збиранні первоцвітів ми з вами не задумуємося якої шкоди завдаємо природі. Масове знищення ранньовесняних рослин з метою продажу призводить до зменшення їх кількості в природі, а згодом й до повного зникнення.

    Відповідно до частини 1 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (справу про адміністративне правопорушення розглядає суд), за порушення порядку придбання, збуту об’єктів рослинного світу, тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 510 грн  до 1700 грн  з конфіскацією об’єктів рослинного світу.
Працівники ДП «Світловодське лісове господарство» наголошує, що первоцвіти не можуть служити символом радості і прикрашати свято. Таку роль вони можуть відіграти лише будучи живими у природному середовищі.

   Пам’ятаймо, що кожен, хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом. Бережіть природу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *