Заготівля та переробка шишок сосни звичайної

Наразі на ДП «Світловодське лісове господарство» у розпалі заготівля та переробка шишок сосни звичайної.

Працівниками підприємства вже заготовлено 500кг шишок.

Урожай збирають на ділянках, де ростуть найкращі дерева, які, відповідно, й дають гарне насіння.

Загалом, така заготівля та переробка шишок – непростий та дуже кропіткий процес, який потребує часу. Адже щоб отримати крихітну насінину, шишки проходять кілька етапів переробки. І саме тут не можна помилитися, адже від правильності та дотримання усіх правил залежить якість посівного матеріалу.

Наразі, в результаті, від переробки, фахівцями нашого підприємства, вже отримано перші  кілограми насіння сосни звичайної. Зберігається такий скарб у скляних  15-літрових бутлях.  І все це – майбутні дерева. Після одержання насіння із шишки його очищують від домішок, обезкрилюють і сортують

Цікаво факт, що з однієї середньої шишки сосни звичайної можна добути  від 12 до 22 насінин, із яких лише дві третини –  життєздатні, а решта насіння некондиційне, а зі 100 кілограмів шишок можна отримати лише трішки більше 1 кг  насіння.

Після того, як насіння готове до висадки, лісівники висіюють його у розсадники, із якого виростуть більше сотні сінців, що дадуть початок новому лісу. За рік крихітні деревця у середньому підростуть до 10 сантиметрів і  стануть повноцінним посадковим матеріалом.

Як зазначає керівництво ДП «Свіловодське лісове господарство» якісне насіння – запорука успіху усієї лісівничої справи. Адже від того, як ми зберемо та збережемо зібраний урожай, залежить продуктивність майбутнього лісу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *