Лісова охорона Світловодщини

 

На лісових стежках відвідувачі лісів зустрічають працівників лісової охорони. Саме при таких зустрічах, людей турбує питання, – хто ж вони такі ці лісоохоронці?

До складу лісової охорони входять працівники лісогосподарських підприємств. Зокрема, це керівники, головні лісничі, начальники відділів, інженери, лісничі, помічники лісничих, мисливствознавці, єгері  та майстри лісу.

Маємо зазначити, що лісохоронці – це також фахівці, які працюють  в обласних управліннях, в лісових інспекціях, у службі авіаційної охорони лісів, на лісонасіннєвих станціях, в установах лісовпорядкування та лісопроектування. Усі ці підприємства та установи діють у системі лісового господарства України.

Безпосередня охорона лісу доручена майстрам лісу, між яким розподіляються ділянки лісових масивів – квартали. Кілька кварталів об’єднуються у обхід, його охороняє майстер лісу.

Працівники лісової охорони носять форменний одяг ( однострій) та відзнаки, що відповідають посаді. Посадовим  особам   держлісоохорони   видається   службове посвідчення.

Працівники ДП «Світловодське лісове господарство» наголошують, що основними завданнями держлісоохорони є:

  1. здійснення державного контролю за додержанням вимог лісового

та  мисливського законодавства;

  1. забезпечення охорони лісів  від  пожеж,  незаконних  рубок,

шкідників і хвороб, пошкодження внаслідок антропогенного та іншого

шкідливого впливу;

  1. запобігання злочинам і  адміністративним  правопорушенням  у

сфері  лісового та мисливського господарства, а також використання

лісових  ресурсів і мисливських тварин;

  1. організація та  координація  заходів  з  охорони  державного

мисливського   фонду.

У ДП «Світловодське лісове господарство» працює 59 працівників, з них 36 осіб (61%)  віднесені до державної лісової охорони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *