ДП « Світловодське лісове господарство» застерігає

За незаконну порубку дерев та заготівлю новорічних ялинок порушники несуть як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

 

Нагадаємо, незаконні рубки – це заготівля деревини без спеціального дозволу ( лісорубного квитка). А правопорушником вважається особа, яка здійснює незаконну порубку дерев у лісах, перевезення , зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників.

Лісова охорона Світловодщини зауважує, що правопорушник, який здійснив незаконну рубку дерев сплачує:

  • розмір шкоди, заподіяної лісу ( розрахунок згідно такс , які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 року № 665 )
  • адміністративний штраф – від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 510-1020 грн ) ( стаття 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Світловодські лісівники запевняють, що якщо громадянин заподіяв істотну шкоду, а це шкода, яка у двадцять і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян (від 21020 грн) то згідно зі статтею 246 Кримінального Кодексу України карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-25500грн) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років , або позбавленням волі на той самий строк.

При незаконній заготівлі хвойних дерев віком до 41 року в грудні- січні в т.ч. заготівля новорічних ялинок, розмір шкоди збільшується у два рази.

Тому працівники ДП « Світловодське лісове господарство» вкотре звертається до громадян:

«Купуйте ялинку легально – не займайтеся незаконними порубками!»

Дотримуючись чинного законодавства, ви збережете не лише лісові насадження, а й  свої кошти і новорічний настрій.

 

Адміністрація ДП « Світловодське лісове господарство».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *