Ліс – не смітник!

Осінь – гаряча пора не лише для лісників, а й для всього населення нашої країни. Ділянки треба підготувати до зими: обрізати гілля на деревах та кущах, востаннє підстригти газони, зібрати опале листя. А ось потім постає питання, куди дівати все це, зібране. Одна з можливостей – у великі мішки та в ліс. Саме так , багато хто з людей вважає. Кажуть, що можна зелене до зеленого, природне до природи. Садові відходи колись стануть землею, і все, гадають господарі садків, нічого поганого не буде. Ніякої тобі шкоди для довкілля.

Лісники ж дотримуються прямо протилежної думки.

Зокрема працівники Світловодського лісгоспу восени кілька разів на день об’їжджають свої володіння, полюючи на порушників.

Спробуємо роз’яснити чому фахівці вважають, що такі дії наших мешканців є небезпечними.

Працівники лісгоспів чітко знають, що навіть такі органічні відходи є грубим втручанням у чутливу екосистему лісу, бо вони порушують її рівновагу.

Якщо завести опале листя з, наприклад, фруктових дерев, до хвойного лісу, то тут всі наземні комахи – жуки, личинки тощо опиняються накритими шаром листя. Вижити під такою купою їм буде непросто. Часто не встигають втекти зайці, згорають пташині гнізда. Окрім того, в землю потрапляє чужорідне насіння. Навіть якщо це буде насіння кропиви, рослини, які виростуть з нього, будуть відрізнятися від тих видів, що зазвичай ростуть у лісі. Окрім того, на плідних лісових грунтах ця чужа кропива швидко поширюватиметься. Добувати з неї нектар лісові метелики не можуть. От так і починаються небезпечні зміни в цьому довгому природному ланцюжку.

Окрім простого листя, викинута, скошена трава, може завдати непоправної шкоди деревам. Під такими купами не циркулює кисень. Трава підгниває, а з нею й коріння дерев, поблизу яких її скинули.

Як зазначають лісники, загрозу для лісу становлять також деякі екзотичні декоративні рослини. Певні види їх є настільки отруйними, що природоохоронцям доводиться викорчовувати навіть невеличкі паростки.

Окрім того, лісові охоронці запевняють, що до всього цього додається ще одна важлива проблема.

Зокрема багаторічний досвід, доводить, що усюди, де з’являються купи органічного сміття, невдовзі опиняються також горщики з-під квітів, пластикові пакети і навіть стара техніка. А це вже куди шкідливіше для довкілля. А таких відходів ліс не перетравить і за сотні років.

Зокрема, маємо зазначити, що законом України відкрите спалювання листя заборонене. Стаття 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення вказує, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків накладається штраф у розмірі від 170 до 340 гривень. А стаття 82 застерігає, що за порушення правил зберігання, розміщення, утилізації та використання відходів штраф сягає 1700 гривень.

Конституція України гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, а отже – кожен має законне право боротися з цим явищем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *