Розсадник – велика турбота лісівників

Зокрема, розсадник — це земельна ділянка, призначена для вирощування садивного матеріалу, який в подальшому використовується для лісорозведення і лісовідновлення, озеленення міст, населених пунктів і створення захисних лісових насаджень .

З метою забезпечення потреб у власному стандартному  посадковому матеріалі для штучного заліснення ділянок, пройдених суцільними способами рубок, існують постійні та тимчасові лісові розсадники. Таких розсадників у ДП «Світловодське лісове господарство» декілька, загальна площа яких становить 3,4 га.

Щорічно у Світловодському лісгоспі вирощуються сіянці та саджанці. Саме таким чином лісове господарство повністю забезпечує потребу лісгоспу в посадковому матеріалі для лісовідновлення, лісорозведення та виконання робіт з озеленення.

Лише протягом 2019 року було заготовлено 1274 кг лісового насіння. Серед яких найбільшу кількість складає жолудь дуба звичайного – 1110 кг, жолудь дуба північного 40 кг, – насіння сосни звичайної – 20 кг, горіха чорного – 80 кг, гірко каштану – 2 кг, абрикосу – 9 кг.

На даний час Світловодський лісгосп не тільки повністю забезпечений власним садивним матеріалом, а й має деякий його запас, що використовується для забезпечення належного проведення на території району різних природоохоронних заходів за участю широких кіл громадськості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *