Плекаймо скарб наших лісів

Дуб дуже цінне дерево, частина якого,  нажаль  сильно скоротилася в наших лісах за останні століття. Дуб може рости практично на всіх грунтах. Та все ж таки цьому міцному дереву до вподоби багаті і родючі землі, саме ті, які в першу чергу освоювалися під сільське господарство – тому площа дібров і лісів за участю дуба в результаті розчищення лісових земель під сільське господарство дуже скоротилася.

Деревина дуба протягом багатьох століть широко використовувалася у самих різних цілях  і наразі продовжує  цінуватися набагато вище від інших дерев.

Відновлення цього дерева в наших лісах має велике природоохоронне значення. Дуб – одне з найбільш довговічних  дерев, багато дубів доживають до чотирьохсотрічного віку; наявність таких довгоживучих велетнів робить ліс більш стійким, забезпечує більш плавні зміни поколінь дерев. Дубу не страшні багатостихійні лиха, особливо такі, як посухи і буревії – завдяки потужним і глибоким кореневим системам  дерева легко протистоять їм. Жолуді дуба служать кормом для багатьох видів лісових тварин, роблять лісову екосистему більш насиченою різноманітним життям. Рясний опад листя дуба в значній мірі сприяє зростанню родючості лісових грунтів, мертва деревина десятки років служить субстратом і притулком для багатьох видів тварин, рослин і грибів. Діброви, і навіть просто ліси з домішкою дуба, зазвичай значно різноманітніші за інші.

Люди з давніх пір намагалися вирощувати дуб штучно, сіючи або саджаючи його на відповідних для цього місцях.

Тож  наразі лісгоспи країни намагаються відновити ліси нашої батьківщіни. Жолуді в розсадник можна сіяти восени, відразу після збору. Що саме і зробили працівники Світловодського лісгоспу. Своєчасний контроль керівника лісового господарства, вкотре доводить, що спільна праця є запорукою успіху на підприємстві.

Зокрема ДП «Світловодське лісове господарство» з вправним та потужним керівницством, має великий потенціал за для  відновлення лісів країни.

Маємо зазначити, що посадка дуба на постійне місце сіянцями або саджанцями – вимагає створення лісового розсадника, в якому вони будуть вирощуватися. При гарному догляді за лісовим розсадником, сіянці та садженці дадуть добрий результат. А це оначає, що праця Світловодських лісників не буде марною. Кожне молоде деревце обов’язково буде займати своє місце у лісах нашої країни!        

Варто зазначити, що Світловодський лісгосп, є не лише одним із найпрацьовитіших підприємств, а й одне з бюджетоутворюючих. Саме така кропітка та нелегка праця колективу разом з керівництвом, допомагає нашому лісгоспу вийти на новий рівень – кращий із кращих.

             

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *