Розпочато збір жолудя

 

В ДП «Світловодське лісове господарство» розпочалася кампанія  по збору дорогоцінного «врожаю» дуба. Щоденно лісівники лісництв доповідають інженеру з лісових культур Ковтуну В.М. про проведену роботу, адже запаси посівного матеріалу – це запорука успіху майбутнього лісу.
Цей рік виявився врожайним на жолуді дуба звичайного, тому лісівники Світловодщини роблять запас, аби і наступні роки забезпечити посадковим матеріалом.
Велику допомогу лісівникам надають учні шкіл, які входять до шкільних лісництв. Лісівники навчили своїх помічників особливостям збору жолудя.

Збір жолудя – це складний селекційний процес. Щоб заготовити лише якісне насіння, кожен жолудь ретельно обдивляються і відбирають «богатирів» тобто важкі, добірні, не пошкоджені та не червиві плоди.
Такі знання та практичні вміння якнайкраще дозволяють пояснити дітям з чого починається ліс, яке лісове насіння треба заготовляти в тій чи іншій місцевості та як виростити доброякісний  посадковий матеріал для майбутнього лісу.

Одну частину зібраних жолудів незабаром висіють в розсадники лісництв, а другу частину плодів лісівники посіють в лісових масивах на тих ділянках, де потрібне відновлення дубових дерев. І збір жолудів – це тільки початок ретельної роботи над вирощенням могутніх дібров. Висаджені жолуді восени потребують захисту від гризунів, від вимерзання та пошкодження молодих сходів заморозками навесні. Та лісівники знають – все починається з жолудя  і дбають про свої ліси.

       

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *