Фахівці ДП «Світловодського лісового господарства» обстежують соснові ліси на наявність стовбурових шкідників

Працівниками лісу ДП «Світловодське лісове господарство» притаманні відчуття справжніх лісівників. Турботу та занепокоєння викликають помітні всихання дерев у соснових лісах. Фахівці щоденно  проводять обстеження лісових масивів на наявність шкідників дерев.

Найпоширенішим шкідником соснових лісів – є верхівковий короїд. Це представник родини ряду твердокрилих, яка налічує майже 3000 видів, що широко розповсюджені в лісових зонах. Живуть ці шкідники не тільки під корою дерев, а і в самій деревині стовбурів, гілок та корінні. Вони прокладають величезну кількість ходів в яких і живуть їх личинки, які приносять дереву найбільшу шкоду. Декілька таких личинок за рік можуть знешкодити ціле дерево. Крім того жуки-короїди заносять в свої ходи спори грибів, що також швидко псує дерево.

Верхівковий короїд вражає зазвичай хворі та ослаблені дерева, але останнім часом із-за збільшення популяції даного виду жуки псують і багато здорових дерев. Хвоя на пошкоджених соснах починає жовтіти і згодом стає бурою від самих верхівок дерев.

Якщо на цього шкідника не звертати увагу то він може знищити цілі ділянки здорового лісу. Тому кожного року лісівники проводять обстеження  соснових насаджень. З а результатами таких обстежень фахівці ДП «Світловодське лісове господарство» роблять висновки та розробляють плани подальшої боротьби з верхівковим короїдом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *