Привітання до дня працівника лісу

Цей ліс живий.

У нього добрі очі.
Шумлять вітри у нього в голові.
Старезні пні, кошлаті поторочі,
літопис тиші пишуть у траві.
( Ліна Костенко)

 

Праця немислима без людини, людина немислима без праці. По-різному люди ставляться до роботи. Для когось – це лише засіб для існування, для деяких – тягар, який забирає сили і час, а для когось – сенс життя. Так було і буде в усі часи. І таким сенсом життя для колективу ДП «Світловодське лісове господарство» є їх праця, їх турбота – ростити ліс, бережливо, як до живої істоти, ставитися до нього, ефективно використовувати зелене природне надбання. Щоденно професійно,  дбайливо і з любов’ю лісівники Світловодщини дбають, щоб царство лісу примножувалось і росло. 

На площі 18681 гектарів розкинулись лісові масиви Державного підприємства «Світловодське лісове господарство», об’єднуючи чотири лісництва Крилівське, Ново – Георгіївське, Золотарівське та Глинське.

У короткому нарисі важко описати той значний обсяг роботи, який здійснюють лісівники, та все ж варто наголосити, що трудові будні колективу лісгоспу спрямовані на розвиток, відновлення і збереження лісових масивів краю.

Основні напрямки роботи,  на які спрямована діяльність підприємства, заключається у:

  • збільшення лісистості району до 17% ( на даний час – 15,6%).
  • збільшення площі лісів за рахунок деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених земель
  • веденні господарства на засадах невиснажливого лісокористування
  • збереження лісів від пожеж, незаконних рубок
  • охороні і відтворенні мисливських тварин.

Бути дбайливим і розсудливим господарником нелегко, особливо в умовах, коли потрібно думати, як в таких нелегких економічних реаліях розвивати підприємство, зберегти робочі місця. Для їх виконання лісогосподарники  працюють на випередження,  за законами, які диктує сучасна юриспунденція.

За  8 місяців поточного року ДП «Світловодське лісове господарство» до свого професійного свята прийшли з такими показниками:

– лісовідновлення проведено на площі 35 га.

– доповнено новими насадженнями  25 га.

– догляд за лісовими культурами здійснено на 80 га.

– створено 2 га плантації новорічних ялинок.

– вирощено 8 тис. шт.. декоративного посадкового матеріалу

– вирощено в розсадниках близько 300 тис. шт.  стандартних сіянців.

Зважаючи на мало обнадійливі прогнози фахівців, щодо стабілізації української економіки, лісівникам не слід очікувати допомоги від держави. Доводиться дієвіше і результативніше протидіяти впливу інфляційних процесів на економіку підприємства. Необхідно примножувати власні надходження. Більшість фінансових надходжень отримує підприємство від реалізації деревини, якої реалізовано за цей період близько на 7 млн. грн. До бюджетів різного рівня, як місцевого так і державного сплачено 3,5 млн. грн.. податків і платежів. Середня заробітна плата складає 6 тис. грн.

 

Ці показники є підсумком сумлінної повсякденної праці, відданості своїй роботі кожного працівника і всього колективу державного підприємства «Світловодське лісове господарство».

Охорона лісу від пожеж, проведення пожежоохоронних заходів, зокрема, запобігання пожежам в лісових масивах – одна з надзвичайно важливих напрямків у роботі лісоводів підприємства: створення штучних протипожежних бар’єрів, особливо на території з молодими насадженнями, облаштування та прокладання мінералізованих смуг. Завдяки зораним смугам легше боротися з низовою пожежею. При Крилівському лісництві створена пожежна станція, яка повністю забезпечена інвентарем, автомобілем, всим необхідним, щоб миттєво реагувати на вогняну небезпеку в лісі.  Комплекси робіт проводяться систематично, включаючи весь спектр дій в цьому напрямку діяльності, адже літня спека щороку більше дається взнаки, та й культура поведінки відпочиваючих на лоні природи бажано була б кращою.

Всю цю нелегку, але значущу роботу на підприємстві виконують 57 фахівців – умільців своєї справи. Варто відзначити той важливий факт, що підприємство повністю самофінансується власними силами.

Відчувається піклування і про умови праці – чого варті облаштовані будинки лісництв, адміністративна будівля на території підприємства, барвиста і ошатна територія підприємства. Якщо засукати рукави, то все виходить.

З метою виховання шанобливого ставлення дітей та молоді до природи, збереження екологічної рівноваги, збільшення зеленого шатра на планеті на підприємстві працює три шкільні лісництва на базі: Ново – Георгіївського Золотарівського, Крилівського лісництв.

З нагоди професійного свята – Дня працівника лісу хочеться відзначити сумлінну і віддану працю багатьох працівників підприємства, і згадати значущий внесок ветеранів-наставників, які не один рік життя віддали улюбленій справі, є дійсно професіоналами лісівничої галузі. Багато лісоводів Світловодщини  в своєму трудовому доробку мають державні відзнаки і нагороди, є переможцями різноманітних професійних конкурсів-змагань. Цим людям притаманний високий професіоналізм на своїй ділянці роботи, відчувається їх вболівання за працю колективу і вони заслуговують на подяку і пошану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *