Діяли швидко і злагоджено

      Перший вересневий, і надзвичайно посушливо-вітряний , день осені затьмарився лихою і надзвичайною подією  для лісівників Світловодщини-від злочинних дій (по іншому не назвеш) людини загорілася суха трава. Одна мить – і горить рослинна підстилка.

Миттєво зреагував лісничий Крилівського лісництва О.Запорожець, коли камери відеоспостереження зафіксували задимлення. Лісова охорона підприємства, працівники Золотарівського, Новогеоргіївського лісництв, інші працівники установи на чолі з директором В.П.Здебською, не гаючи ні хвилини, професійно розпочали тушіння пожежі своїми силами і технічними засобами лісопожежної станції , яка діє на базі Крилівського лісництва. Згодом до лісівників приєдналися вогнеборці пожежної частини м. Світловодська. Швидко локалізувати пожежу ускладнювала ще і вітряна погода, яка сприяла розповсюдженню вогню. Три години їдучий дим і нещадний вогонь намагався перебороти людей. Та завдяки злагодженим  діям всіх, хто вийшов долати пожежу, полум’я відступило. Основні зусилля спрямовувалися на те, щоб вогонь не заволодів значними площами і не перейшов у верховіття. Пожежу локалізовано, рятувальники поїхали на інший виклик, частина працівників лісової охорони, які добиралися здалеку до місця загорання, виснажені, але горді , що вийшли переможцями  у цьому вогняному двобої, поїхали по домівках. Та 30 людей залишилися нести варту, обкопувати, засипати місця загорання. Результат боротьби з вогнем – збереження  від знищення майже 40 гектарів лісових насаджень. Лісівники не залишили свого посту і вночі : працівники лісового господарства пильнували, щоб не виникало нових  вогняних локацій.

Як не прикро констатувати той факт, зазначила директор підприємства В.П.Здебська, у виникненні цієї пожежі є людське зле, безвідповідальне  діяння,  і не виключений підпал. Адміністрацією державного підприємства подано заяву до місцевого відділення поліції з метою, щоб правоохоронні органи досконало і компетентно провели розслідування по цій справі. Винні повинні понести відповідальність, аби не гідне протистояння вогню лісівниками Світловодщини, то масштабної катастрофи на лісових теренах не уникнути. То слова із комедії “Сон” Великого Тараса Шевченка “…той мурує, той руйнує…” красномовні в цій ситуації: хтось палить-руйнує, а лісоводи-оберігають, насаджують, плекають аби зеленіло навкруги для здоров’я ,для краси.

P.S. На сьогодні лісова охорона ДП «Світловодського лісового господарства» знову цілодобово чергує у місцях ймовірних загорань, здійснюючи протипожежні заходи, щоб полум’я «не розгулялось» знову.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *