Профілактика загорань у лісі-активна участь всих!

Профілактика лісових загорань – чи не найактуальніше завдання працівників лісової галузі. Тому ефективним методом боротьби з лісовими пожежами є активна участь усіх відповідальних служб у проведенні спільних рейдів.

Так, 25 серпня 2020 року згідно запланованих заходів проведено спільний рейд у рекреаційних зонах та лісових масивах Крилівського лісництва працівниками ДП «Світловодське лісове господарство», Нацполіції та співробітниками Світловодського віддiлу ДСНС в Кіровоградській області. Обов’язковістю в роз’яснювальних бесідах з дорослими, і юними громадянам було наголошення на правилах безпечного розведення вогнища, нерозведедення багаття у лісовому масиві без потреби, оскільки погода «сприяє» виникненню вогняного лиха. Буклети, рекламні проспекти,які переконливо яскраво повідомляли про Правила пожежної безпеки, попереджали про адміністративну та кримінальну відповідальність за нанесення шкоди екосистемі, в обов’язковому порядку роздавались всим громадянам.

Під час рейду також особливо зверталась увага дорослих про підвищення штрафів за самовільне випалювання рослинності або її залишків в Україні згідно зі статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

– штрафи за порушення вимог пожежної безпеки в лісах  підвищили з 5-15 до 90-270 неоподатковуваних мінімумів.

– штрафи за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем підвищили з 15-50 до 270-900 неоподатковуваних мінімумів.

– штрафи за самовільне спалювання рослинності або її залишків – з 10-20 до 180-360 неоподатковуваних мінімумів.

За спалювання трави тепер можуть оштрафувати не менш ніж на 3 тис. гривень, а якщо вогонь пошириться на ліс – 4,6 тис. гривень і більше.

Шановні краяни! Подумайте перш за все, ніж запалити сірник у лісі! Давайте спільно збережемо  для себе і своїх дітей лісову красу нашого краю!

М.Косенко,

головний лісничий ДП «Світловодське лісове господарство»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *