ОБЕРЕЖНО: ЗМІЇ! ЩО ВАРТО ЗНАТИ І ЯК УБЕРЕГТИСЯ

                       Ох ця спека! В цьому році літня пора незвичайна – сонце палить нестерпно, згубні суховії не вгамовуються. І після робочого тижня, людина, потрапивши в цей природній рай, часто-густо втрачає свою пильність і обережність. А тут – лісові мешканці: вони на своїй території – господарі, а ми – лише тимчасові гості. І не завжди радою і привітною може виявитися ця зустріч. Ми говоримо про зустріч з плазунами. Змії в нашій країні активні з квітня до жовтня, особливо під час шлюбного періоду. Тож фахівці Світловодського лісопідприємства діляться простими, але важливими правилами, як відпочивати безпечно і не стати жертвою власної необережності.
1. Не руками, а ціпком
1.Не торкайтеся неперевірених предметів руками. Натрапити на небезпечних плазунів можна в лісі, парку, в полі чи на сіножаті, а то й на власному подвір’ї. Змій багато в заболочених місцевостях, біля зарослих озер і ставків, у горах та степах. Ці тварини часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами повалених дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.
2. Не сідайте, якщо не перевірили місце. Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду, пошурхотіть чи постукайте в тому місці палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони тікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають подалі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватися, тож убезпечте себе цією простою дією.
3. Не наближайтеся і не торкайтеся – змії агресивні у відповідь. Агресію проявляють лише в разі небезпеки. Гадюки активні в денний час: як усі холоднокровні, вони полюбляють грітися на осонні. Зазвичай люди зазнають укусів, якщо випадково наступають, сідають чи лягають на рептилію. Однак буває, що змія стає об’єктом своєрідного полювання з боку людини. Якщо ви побачили змію, відійдіть убік без різких рухів: безпечна відстань — 1,5–2 м. Не намагайтеся зловити чи вбити змію — саме так і відбувається більшість укусів.
4. Одягайтеся відповідно – підготуйтеся до походу. Це мають бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани треба заправити в черевики.
                                                   Що робити, якщо змія вкусила?
Укус змії має важкі прояви та серйозні наслідки. Після укусу на ураженому місці з’являється болючий набряк із множинними дрібними крововиливами: настає загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникають головний біль, задишка, запаморочення, поширений набряк тканин і запалення лімфатичних вузлів. У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря. Проте пам’ятайте, що навіть без медичного лікування укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті.
Якщо транспортування до лікарні довготривале, необхідно:
• зберігайте спокій та менше рухайтесь;
• пийте багато води;
• на місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком;
• зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття;
• за можливості прийміть 1–2 таблетки ліків від алергії;
• у разі транспортування зафіксуйте уражену кінцівку;
• за можливості прикладіть до рани лід, загорнутий у тканину;
• не намагайтесь обробляти рану додатково;
• не треба висмоктувати отруту — таким чином збільшується імовірність додаткового зараження, до того ж це може спровокувати алергічну реакцію та набряк верхніх дихальних шляхів;
• не накладайте джгут на травму;
• не припікайте рану;
• не вживайте алкоголь.
Шановні краяни! Дотримуйтесь цих простих правил і чудовий настрій та позитив від зустрічі з природою вам гарантований!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *