БУДЬМО ВІДПОВІДАЛЬНИМИ

                                          НЕ СПАЛЮЙТЕ СТЕРНЮ! БЕРЕЖІТЬ ДОВКІЛЛЯ!

 

В ці спекотні літні дні гостро стоїть питання виникнення значної кількості пожеж, що виникають внаслідок спалювання стерні, соломи.

Для лісівників Світловодщини аномально спекотне літо додає ще більше турбот. Фахівці лісового господарства закликають бути вкрай обережними, і категорично наголошують на забороні спалювати післязбиральні рештки. На жаль,сільгоспвиробники, незважаючи на заборони, щороку із завидною постійністю спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. І мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.
Горить стерня, а з нею згорає гумус найбільш родючого поверхневого шару, знищується безцінна біосфера ланів, а на цьому місці з’являються патогенні мікроорганізми та бур’яни, забруднюється навколишнє середовище, не говорячи вже про неймовірну шкоду людському здоров’ю!
Спалювання післяжнивних залишків призводить до цілої низки небезпек. При спалюванні стерні на угіддях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до і знищення диких рослин та тварин, які мешкають у природній зоні нашого регіону.
Водночас нагадуємо, що Верховна Рада України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу затвердила зміни у Кримінальному кодексі та Кодексі України про адміністративні правопорушення, якими посилила відповідальність за спалювання сухої трави та інших злочинів, що забруднюють повітря, знищують рослинний світ, зокрема:
– забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил каратиметься штрафом від 30 600 до 61 200 грн. або обмеженням волі до 3 років;
– знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом каратиметься штрафом від 91 800 до 153 000 грн. або обмеження волі від 2 до 5 років;
– випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах каратимуть штрафами від 3 060 до 6 120 грн.
                         Тож лісівники Світловодщини вкотре звертаються до фермерських господарств, організацій, власників приватних сільгосппідприємств, громадян: не випалювати стерню, а використовувати сучасні, екологічно-чисті методи догляду за ґрунтом після збирання врожаю!! Адже, знищуючи стерню, залишки соломи на полі, ви знищуєте безцінну флору і фауну!! Будьте свідомими громадянами! Бережіть себе і природні масиви, для майбутнього і для сьогодення!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *