Наша Батьківщина- незалежна УКРАЇНА

«Людина, яка працює руками – робітник; людина, що працює руками і головою – ремісник; але людина, яка працює і руками, і головою, і серцем – майстер своєї справи»
(Луїс Найзер, англійський письменник )
            Ліс – унікальне неповторне явище природи, важко навіть собі уявити, якби склалося життя на землі без нього. Бережливе ставлення до нього і ефективне використання зеленого багатства – турбота працівників ДП «Світловодське лісове господарство».

Своєю щоденною професійною і клопіткою працею лісівники Світловодщини дбають, щоб царство лісу примножувалось і росло.
На площі 18681 гектарів розкинулись лісові насадження Державного підприємства «Світловодське лісове господарство», об’єднуючи чотири лісництва Крилівське, Ново – Георгіївське, Золотарівське та Глинське.
У короткому нарисі важко описати той значний обсяг роботи, який здійснюють лісівники, та все ж варто наголосити, що трудові будні колективу лісгоспу спрямовані на розвиток і збереження лісових масивів краю. За цьогорічними підсумками діяльності всіма підрозділами забезпечено виконання основних запланованих лісогосподарських заходів: з лісовідновлення та лісорозведення, догляд за лісовими культурами, здійснення лісогосподарських заходів з поліпшення якісного складу лісів, підвищення рівня екологічної культури населення, збільшення площі лісів за рахунок деградованих, малопродуктивних і техногенно-забруднених земель, збереження і захист лісів від пожеж, незаконних рубок, охорона і відтворення мисливських тварин.
За останні 10 років створено 1250 га нових лісів, лісовідновлення проведено на площі 605 га, крім того на площі 160 га проведено сприяння природному поновленню лісів. Для ведення лісокультурних робіт вирощено 8 млн. штук сіянців і саджанців. Забезпеченість весняних лісопосадок власним посадковим матеріалом в цілому по підприємству становить 103 відсотка. Для створення захисних водоохоронних лісових насаджень навколо Кременчуцького моря були прийняті до держлісфонду під заліснення до тисячі гектарів бугристих пісків Крилівського і Ново – Георгіївського лісництва. Тому значна частина лісів розміщена якраз уздовж водосховища.
Охорона лісу від пожеж, проведення пожежоохоронних заходів, зокрема, запобігання пожежам в лісових масивах – одна з надзвичайно важливих напрямків у роботі лісоводів підприємства: створення штучних протипожежних бар’єрів, особливо на території з молодими насадженнями, облаштування та прокладання мінералізованих смуг. Завдяки зораним смугам легше боротися з низовою пожежею. При Крилівському лісництві створена пожежна станція, яка повністю забезпечена інвентарем, автомобілем, всим необхідним, щоб миттєво реагувати на вогняну небезпеку в лісі. Комплекси робіт проводяться систематично, включаючи весь спектр дій в цьому напрямку діяльності, адже літня спека щороку більше дається взнаки, та й культура поведінки відпочиваючих на лоні природи бажано була б кращою. Варто відмітити, що серйозних вогневих стихій зафіксовано не було.
  Всю цю нелегку, але значущу роботу на підприємстві виконують 57 фахівців – умільців своєї справи. Варто відзначити той важливий факт, що підприємство повністю самофінансується власними силами.
Відчувається піклування і про умови праці – чого варті облаштовані будинки лісництв, адміністративна будівля на території підприємства, барвиста і ошатна територія підприємства. Якщо засукати рукави, то все виходить.
З метою виховання шанобливого ставлення дітей та молоді до природи, збереження екологічної рівноваги, збільшення зеленого шатра на планеті на підприємстві працює три шкільні лісництва на базі: Ново – Георгіївського Золотарівського, Крилівського лісництв.
З нагоди державного свята – Дня Незалежності хочеться відзначити сумлінну і віддану працю багатьох працівників підприємства, і згадати значущий внесок ветеранів-наставників, які не один рік життя віддали улюбленій справі, є дійсно професіоналами лісівничої галузі. Багато лісоводів Світловодщини в своєму трудовому доробку мають державні відзнаки і нагороди, є переможцями різноманітних професійних конкурсів-змагань. Цим людям притаманний високий професіоналізм на своїй ділянці роботи, відчувається їх вболівання за марку праці колективу і вони заслуговують на дяку і пошану.

                                                                                                                                                                                                                                  В.Здебська,
                                                                                                                                                                               директор ДП “Світловодське лісове господарство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *