Красу, яку потрібно берегти

         У широкий спектр діяльності лісівників Світловодщини входить не тільки професійні заходи збереженню та відновленню лісових масивів, а й клопітка праця – донести до кожного пересічного громадянина про дбайливе ставлення до природи, як до свого дому. Сьогодні ми підготували невеликий екскурс мальовничими краєвидами нашого регіону.
Світловодский край багатий на природні об’єкти, які по праву можна назвати «природніми скарбами». Своєю величчю вони приваблюють усіх любителів флори и фауни. Заманюють своїми блакитними просторами Дніпровські плавні, Блакитне озеро, Цибульниківська затока та найбільша водойма у Європі – Кременчуцьке водосховище. Цей тур має пізнавально-навчальну та екологічну значущість, він має чималу популярність серед любителів зеленого туризму та природознавців.
Першими на маршруті вітають славетні Дніпровські плавні, які розташувалися на південь від Кременчуцької ГЕС. Тут можна відпочити, порибалити на безлічі ставків, озерець та проток, відпочити у затінку під кронами дерев.

Величний національний парк «Білецьківські плавні» красується серед могутніх дубів, тополь і сосен, як раз на самому березі старого русла Дніпра.
А шанувальники літнього активного відпочинку вже давно обрали для себе Голубе озеро, яке у 50-і роки ХХ століття було вугільним кар’єром, а зараз вабить до себе неймовірною блакитною водою, яку робить такою блакитна глина на березі.

Заманює своєю прохолодою і Цибульниківська затока, яка утворилася після створення Кременчуцького водосховища. Раніше тут протікала річка Цибульник, яка зливалась із Дніпром. Звабливо виглядають береги затоки: природня краса, затишок, сила-силенна риби, що ще потрібно любителям тихенько посидіти з вудкою?

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення – Степового Горба – зір не може не зупинитися на цій красі.
Нашу подорож продовжує ботанічний заказник загальнодержавного значення “Цюпина балка” розташований на землях Великоандрусівської сільської ради в 2 км західніше села Іллічівка. Має велику наукову та природоохоронну цінність як місце зростання астрагалу шерстисто квіткового – виду, занесеного до Червоної книги України, та багатьох інших рідкісних та лікарських видів рослин – наперстянки великоквіткової, бородача звичайного, калерії гребінчастої, юринеї верболистної, вовчка пурпурового, шипшини найболючішої, залізняків бульболистого та колючого, шавлії пониклої, суничника наземного, рідкісних видів глоду, жостеру. З рідкісних тварин зустрічається борсук та сліпак подільський.
Заповідне урочище місцевого значення “Барвінкова і Тюльпанова гори” особливо розкриває свою неперевершеність восени, коли розквітають тюльпани та барвінки. Урочище складає частину лісового масиву “Велике Бабичеве” (байрачний ліс). Тут зростають рослини, які занесені до Червоної книги – тюльпан дібровний, барвінок малий, а також аконіт шерстистовусий – рідкісний вид, що охороняється на Кіровоградщині.
Виїхавши з Подорожнього шлях пролягає через Придніпровські кургани – комплексну пам’ятку природи місцевого значення. Тут відкривається панорамний вид на острови акваторіі Кременчуцького водосховища в межах Світловодського району: Кінські острови, острів Лисячий та острів Пташиний базар.
Ландшафтний заказник місцевого значення “Кінські острови” має значну наукову та природоохоронну цінність як місце зростання рідкісних для області рослинних угруповань, місце для гніздування та перебування рідкісних видів птахів, занесених до Червоної Книги України – кулика-сороки, орлана-білохвоста, чорноголового реготуна.
На “Острів Лисячий” збереглась рослинність так званих “піщаних степів” : ковили дніпровської, козельців українських. Зустрічаються тут і рідкісні комахи: почувається комфортно джміль глинистий, який занесений до Червоної книги України. Із ссавців поширені лисиця та єнотовидний собака, щільність яких дуже висока.

Завершує нашу мандрівку – урочище Московська гора, яке завжди радо вітає відпочивальників. Наша подорож добігла кінця, і ми звертаємося до вас, шановні земляки і гості Світловодщин- бережіть наші природні багатства, допомагайте фахівцям своїм розумінням і ставленням примножувати лісові і водні багатства нашої батьківщини.

Прес служба ДП «Світловодське лісове господарство»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *