Щоб лісова нива не палала у вогні

Лісівники Світловодщини постійно напружено працюють на випередження, щоб убезпечити лісові масиви від жорстокого гостя – вогню. Кіровоградський обласний центр з гідрометеорології повідомляє про утримання високої – 4 і 5 класу пожежної безпеки. Працівники Світловодського лісового господарства оперативно і фахово проводиться догляд і створення мінералізованих смуг, облаштовують пропускні шлагбауми, беруть участь у спільних рейдах з співробітниками Служби порятунку та Нацполіції. В кожному лісництві створені пункти зосередження протипожежного обладнання та інвентарю, діють команди пожежогасіння, а на базі Крилівського лісництва, крім цього, працює лісова пожежна станція (ЛПС-1). На узбіччі доріг обладнують інформаційні аншлаги про дотримання правил пожежної безпеки та дотримання чистоти у лісі, оскільки стихійне сміттєзвалище, де часто-густо є скляний непотріб, може стати причино виникнення загоряння сухостою.
Світловодські лісівники вкотре звертаються до населення, відпочиваючих, любителів полювання, рибалок: відвідуючи природу, будьте обережні у поводженні з вогнем, не допустіть вогонь до лісової ниви!

Особливо вразливі є ділянки сільськогосподарських угідь, прибережні зони, із заростями очерету. Або навмисно, або з необережності люди підпалюють стерню, навіть і гадки не маючи, як непоправно шкодять і нищать навколишнє середовище: біологічна активність грунту погіршується і зменшується його водний баланс, гинуть тварини, птахи, їх гнізда, комахи, в тому числі і корисні, знищується природнє середовище існування

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *