СВІТЛОВОДСЬКОМУ ЛІСГОСПУ – 80

 

Ювілей підприємства, як і людини – це нагода озирнутися назад. І після стількох років стає зрозумілим, наскільки складною, тяжкою була праця лісовода.

Датою організації Світловодського лісгоспу рахується червень 1940 року, коли на базі лісів Глинського, Ново-Георгіївського, Крилівського і Онуфріївського лісництв Кременчуцького лісгоспу Харківського територіального управління лісоохорони, розташованих на правому березі річки Дніпро, було створено Ново-Георгіївський лісгосп.

Світловодський район омивається водами Кременчуцького водосховища на площі 18681 гектарі розкинулись лісові насадження Державного підприємства «Світловодське лісове господарство», об’єднуючи чотири лісництва Крилівське, Ново – Георгіївське, Золотарівське та Глинське.

Для створення захисних водоохоронних лісових насаджень навколо Кременчуцького моря були прийняті до держлісфонду під заліснення до тисячі гектарів бугристих пісків Крилівського і Ново – Георгіївського лісництва. Тому значна частина лісів розміщена якраз уздовж водосховища.

Яке розмаїття форм та конструкцій створила тут природа.

Протягом багатьох років води Дніпра розмивали береги. Підчас шторму можна побачити триметрові хвилі, проте розбиваються вони об живі вербові «Стіни», які тремтять на вітрі, стеляться майже до води і все ж захищають береги від руйнування.

Для боротьби з розмивом берегів лісівники висадили смугою білу і мигдальну верби, які швидко зрослися і створили надійний захист. Потім берег укріпили очеретовими острівцями та висадили державну захисну лісосмугу, що зайняла півтори тисячі гектарів.

Чим займаються лісівники в теперішній час, останні часи сьогодення.

З приходом весни створюють нові ліси, і восени продовжують посадкові роботи.

 

 

За останні 10 років створено 1250 га нових лісів, лісовідновлення проведено на площі 605 га, крім того на площі 160 га проведено сприяння природному поновленню лісів. Для ведення лісокультурних робіт вирощено 8 млн. штук сіянців і саджанців. Забезпеченість весняних лісопосадок власним посадковим матеріалом в цілому по підприємству становить 103 відсотка.

Головною лісо утворюючою породою є дуб звичайний.

Щорічно лісівники збільшують площі під  новорічні ялинки. Це і власні надходження і послуга для населення.

Багато працюють лісівники над покращенням фінансового стану підприємства, для цього стараються розвивати зелене черенкування, збільшення асортименту вирощування декоративного посадкового матеріалу для озеленення садиб жителів Світловодщини.

Природа з кожним роком підносить нам все нові і нові неприємні сюрпризи. Внаслідок сухої весни в лісах щороку складається вкрай високий рівень пожежної безпеки. Практично кожен випадок випалювання трави, кинутий недопалок цигарки, чи не загашене вогнище.

Боротися з людською необережністю дуже складно, лісовою охороною підприємства застосовується безліч профілактичних засобів у попереджені пожеж. Своєчасно облаштовуються мінералізовані смуги, що значно обмежує розповсюдження лісових пожеж і сприяє своєчасній локалізації.

Зважаючи на мало обнадійливі прогнози фахівців, щодо стабілізації української економіки, лісівникам не слід очікувати допомоги від держави. Приходиться дієвіше і результативніше протидіяти впливу інфляційних процесів на економіку підприємства.

Необхідно примножувати власні надходження. Більшість фінансових надходжень отримує підприємство від реалізації деревини. Щороку підприємство сплачує більше п’яти мільйонів гривень платежів і податків до бюджетів різного рівня як місцевого так і державного.

Підприємство має декілька напрямків роботи це:

  • збільшення лісистості району до 17% на сьогодні лісистість зони діяльності лісгоспу складає 15,6%
  • підвищення рівня екологічної культури населення
  • збільшення площі лісів за рахунок деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених земель
  • ведення господарства на засадах невиснажливого лісокористування
  • екосистемного підходу, збереження лісів від пожеж, незаконних рубок
  • охорона і відтворення мисливських тварин

Ці показники є підсумком сумлінної повсякденної праці, відданості своїй роботі кожного працівника і всього колективу державного підприємства «Світловодське лісове господарство».

Для їх ви конання ми повинні працювати на випередження, за законами які диктує час.

Всі ці напрямки роботи на підприємстві забезпечує 57 чоловік працюючих, із них лісової охорони 38чоловік. На підприємстві працює 38 чоловік які мають фахову освіту спеціаліста лісового госопдарства.

З метою виховання шанобливого ставлення молоді, школярів до природи, збереження екологічної рівноваги, збільшення зеленого шатра на планеті на підприємстві працює три шкільні лісництва які об’єднують  48 дітей, на базі:

Ново – Георгіївського лісництва –  шкільне лісництво «Паросток» загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7,

Золотарівського лісництва – шкільне лісництво «Лісовичок», що працює на базі КЗ «Ліцей «Надія» с. Микільськ

Крилівського лісництва – шкільне лісництво «Еколюди» загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім.Героя Радянського Союзу  І.К.Конька.

З членами шкільних лісництв та учнівською молоддю ведеться робота в гуртках, проводяться зустрічі з фахівцями лісового господарства,

У нашому не великому  колективі профспілка – це те, що допомагає відчути себе однією родиною.  Ми разом організовуємо наше дозвілля, допомагаємо один одному в радісні та сумні хвилини.

Не забуваємо привітати ветеранів праці, які знаходяться на обліку, а їх 36 (як сяють їхні обличчя, коли вони розуміють, що не забуті, що про них дбають) Це люди які заслуговують особливої уваги і вони завжди з нами.

Профспілковий комітет завжди підтримає людину, як морально, так і матеріально, і вона відчуває себе потрібною, а, отже, захищеною.

Особлива шана і повага ветеранам, які самовіддано оберігали і примножували багатства наших лісів, створювали лісогосподарський комплекс краю. Їм слова щирої вдячності, упевненості, що їхня життєва мудрість, глибокі знання сприятимуть професійному зростанню ще не одного лісівника.

Від щирого серця прийміть вітання з нагоди ювілею Вас, сумлінні і спамові данні трудівники лісу, дбайливі господарі рідної землі. Вашими знаннями і досвідом, вашими працьовитими руками твориться не лише сьогодення, а й майбутнє . Завдяки вашій працьовитості,щирій любові до лісу, примножуються на краще обличчя рідного краю.

Успіхів , здоров’я,  добра і щастя Вам і Вашим родинам.

 

Валентина Здебська

Директора лісгоспу

 

Галина Костенко

Голова профкому

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *