Під час відпочинку на природі збільшується можливість зустрічі зі зміями.

Лісівники Світловодщини попереджують, що у зв’язку із сприятливими кліматичними умовами спостерігається ріст чисельності плазунів, а саме змій.

З настанням теплої погоди під час відпочинку на природі збільшується можливість зустрічі зі зміями. Найчастіше вони “облюбовують” собі під домівку добре прогріті узлісся, лісові галявини, лісосмуги, порослі чагарником яри і балки, степові схили з чагарниками, відкриті ділянки для прийняття сонячних ванн.

Будьте обережні ідучи до лісу по гриби, відпочиваючи з друзями чи рідними на природі, щоб ваш відпочинок залишився безпечним! Пам’ятайте: гадюка не агресивна, і якщо ви її таки побачили, то лише через те, що вона не встигла втекти, тому краще дайте їй можливість відповзти, таким чином уберігши себе від небезпечного укусу.

 Відпочивайте на природі, дотримуючись заходів безпеки!

Як вберегтися від укусів змій

  • Одягайтесь відповідно. Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть бути плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики.
  • Перевіряйте місце привалу. Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – будь куди – пошурхотіть чи постукайте палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони втікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають подалі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватись, тому убезпечте себе цією простою дією.
  • Не торкайтесь неперевірених предметів руками. Змії часто ховаються в старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.
  • Не робіть різких рухів. Якщо ви все ж таки зустрілися із плазуном, не робіть різких рухів, адже як правило змія просто не побачить нерухомий об’єкт. Краще завмерти і чекати, доки гадюка відповзе, або без різких рухів відійти у сторону.

Змії не нападають першими, а проявляють агресію лише уразі небезпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *