НЕ ПУСТИМО ВОГОНЬ ДО ЛІСУ

Спекотна та вітряна погода цього року продовжує випробовувати лісівників Світловодщини на готовність по недопущенню виникнення та локалізації лісових пожеж. Державне агентство лісових ресурсів України постійно тримає це питання на контролі та наголошує на необхідність додержання громадянами протипожежних вимог у лісових насадженнях. Державна лісова охорона лісгоспу постійно проводить рейди та веде посилений контроль за дотриманням правил пожежної безпеки в лісових масивах.

Працівники державного підприємства «Світловодське лісове господарство»  приділяють велику увагу профілактиці, запобіганню та ліквідації лісових пожеж : «Пожежа у лісі – лихо для країни» – такі бігборди  вздовж автомобільних доріг, на узбіччі лісових насаджень попереджають та закликають населення про дотримання протипожежних заходів у лісах, перекриті заїзди в лісові масиви, створені протипожежні  розриви, прокладені мінералізовані смуги.  В кожному лісництві створені пункти зосередження протипожежного обладнання та інвентарю, діють команди пожежогасіння, а на базі Крилівського лісництва, крім цього, працює лісова пожежна станція ( ЛПС-1). По місцевому телебаченню постійно звучить інформація про дотримання населенням протипожежних заходів та недопущення лісових пожеж.

Тому, з метою попередження виникнення лісових пожеж ДП «Світловодський лісгосп» нагадує Правила пожежної безпеки в лісах:

– категорично забороняється випалювання сухої трави та відходів сільгоспвиробництва поблизу лісових масивів, адже вогонь під поривами вітру дуже швидко перекидається в лісові масиви, що завдає великої шкоди рослинному та тваринному світу;

– відвідування хвойних насаджень і в’їзд до них транспортних засобів у період пожежної безпеки;

– кидати в лісі не загашені сірники, недопалки, а також залишати не загашення багаття та інші джерела вогню;

– розводити багаття в найбільш пожежонебезпечний місцях;

– залишати в лісі легкозаймисті предмети в непередбачуваних для цього місцях, а також порушувати правила пожежної безпеки при заправлені двигунів пальним.

Адміністрація лісгоспу закликає всіх жителів Світловодщини обмежити перебування в лісових насадженнях та постійно дотримуватись правил пожежної безпеки, адже всі ми знаємо, що майже стовідсотково, у виникненні пожеж винна людина.

 

Іван Лисенко

Інженер охорони та захисту лісу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *