ТИХЕ ПОЛЮВАННЯ

Основною діяльністю державного підприємства „Світловодський лісгосп” є посадка  і вирощування лісу, проведення догляду за лісовими культурами та молодняками, рубання стиглих лісових насаджень.

Лісові масиви, крім користі, дарують мешканцям Світловодщини ще і неповторну красу та радість спілкування з природою. Зараз , коли наступило літо  та пройшли рясні дощі, розпочинається  грибний сезон, тобто „тихе полювання”.

В Україні відомо до 500 видів їстівних грибів, але збирають лише 10-15 видів. Гриби містять білок з повним набором амінокислот, вітаміни, мікроелементи. Вони дуже корисні, але погано засвоюються організмом людини через  стійкість щодо дії травних соків.

Гриби мають здатність швидко псуватися, тому  свіжі гриби треба зберігати не більше 18-24 годин при температурі не вищій ніж 10 градусів (тобто в холодильнику).Страву з їстівних грибів можна зберігати на холоді не більше доби, а якщо в ній є картопля – значно менше.

В нашій місцевості найбільш поширеними є опеньки, маслята, рядовки, рідше зустрічаються боровики (або білий гриб – цар грибів), підберезовики, підосичники, синяки та печериці ( шампіньйони). Це гриби дуже високої якості . Зустрічаються вони у листяних та хвойних лісах, на галявинах, у лісосмугах, уздовж доріг та парках.

Проте слід пам’ятати , що багато грибів мають отруйного  двійника. Отруйних грибів на Україні нараховується до 25 видів. Один отруйний гриб  може призвести до смерті кількох людей.

Прагнення людини прийти з лісу не з  порожнім кошиком примушує грибника брати гриби умовно їстівні, а то й підозрілі.

Щоб запобігти отруєнню грибами, хочемо надати Вам декілька порад :

  • якщо є найменший сумнів у визначенні гриба – краще його не брати ;
  • не брати грибів перезрілих, червивих ;
  • зібрані гриби перед приготуванням відварити протягом 20 хвилин у несоленій воді і відвар злити, а тоді вже смажити чи тушкувати. Попереднє відварювання сприяє кращому засвоєнню страв ;
  • не споживати грибів, зібраних кимось ;
  • страву з грибів не залишати на потім.

Шановні громадяни!  Ідучи на відпочинок на природу, до лісу, пам’ятайте : не залишайте після себе сміття або кинутий недопалок цигарки, непогашене в лісі вогнище – все це призводить до лісових пожеж, що є злочином проти природи.

Тож  поважайте працю лісівників, бережіть природу і її безцінні дари, не нехтуйте протипожежними заходами безпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *