Помічник лісничого Глинського лісництва ділиться досвідом з колегами
Декілька років назад, будучи в місті Ужгород, гуляючи його вулицями, побачила неймовірної краси кущ. Моєю мрією стало виростити такий кущ також. І лише в тому році, ранньої весни, лісничий привіз мені декілька гілочок піраканти.
Цілий рік поливали, доглядали череночки в теплиці. Довелось докласти не мало зусиль, щоб виростити придатний для продажу кущик.
І вже цієї весни ми маємо першого покупця піроканти яскравочервоної, Pyracantha coccinea Roem.
Піраканта яскравочервона – це вічнозелений вид; рослини мають форму куща до 2 (6) м висотою, широку крону – до 5 м в діаметрі, сформовану розгалуженими, колючими, довгими, червонувато-бурими гілками з сіруватим опушенням на стовбурі.
Посухостійка, невибаглива до ґрунту, росте на важких і на сухих кам’янистих місцях. Доволі морозостійка, світлолюбна. Стійко переносить стрижку і добре тримає надану їй форму, тому часто використовується для створення живоплоту. Як декоративна рослина і вічнозелений чагарник підходить для різних композицій, груп і в одиночній посадці.
Зараз у теплицях Глинського лісництва ведеться догляд за декоративними живцями. Праця спрямована на зрошування молодих живців, підживлювання, прополювання від бур’янів, а також на боротьбу зі шкідниками та хворобами та створення оптимальних умов для вкорінення живців.
Тетяна Покотило