Помічник лісничого Глинського лісництва ділиться досвідом з колегами

Декілька років назад, будучи в місті Ужгород, гуляючи  його вулицями, побачила неймовірної краси кущ. Моєю мрією стало виростити такий кущ також. І лише в тому році, ранньої весни, лісничий привіз мені декілька гілочок піраканти.

Цілий рік поливали, доглядали череночки в теплиці. Довелось докласти не мало зусиль, щоб виростити придатний для продажу кущик.

І вже цієї весни ми маємо першого покупця  піроканти яскравочервоної, Pyracantha coccinea Roem.

Піраканта яскравочервона – це вічнозелений вид; рослини мають форму куща до 2 (6) м висотою, широку крону – до 5 м в діаметрі, сформовану розгалуженими, колючими, довгими, червонувато-бурими гілками з сіруватим опушенням на стовбурі.

Посухостійка, невибаглива до ґрунту, росте на важких і на сухих кам’янистих місцях. Доволі морозостійка, світлолюбна. Стійко переносить стрижку і добре тримає надану їй форму, тому часто використовується для створення живоплоту. Як декоративна рослина і вічнозелений чагарник підходить для різних композицій, груп і в одиночній посадці.

Зараз у теплицях Глинського лісництва ведеться догляд за декоративними живцями. Праця спрямована на зрошування молодих живців, підживлювання, прополювання від бур’янів, а також на боротьбу зі шкідниками та хворобами та  створення оптимальних умов для вкорінення живців.

Тетяна Покотило

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *