Увага, кліщі!

На тлі стурбованості суспільства через коронавірус, ситуація з комахами – переносниками інфекцій вимагає серйозної уваги.

Справа в тому, що укуси кліщів можуть заразити людину такими неприємними і небезпечними недугами, як хвороба Лайма, гранулоцитарний анаплазмоз, моноцитарний эрлихиоз, кліщовий енцефаліт та інші. Бореліоз вражає різні органи і системи: шкіри, нервової системи, серця, суглобів.

Кліщі проявляють активність протягом 7-8 місяців – з березня-квітня по листопад включно. А тому не слід забувати про них аж до глибокої осені!

Застерегти себе і близьких можна за умови дотримання нескладних правил в місцях перебування кліщів:

 

  1. Одягайте світлий одяг, штани заправляйте в шкарпетки, сорочку в штани, і обов’язково оглядайте один одного (кожні 2-3 години) з метою виявлення кліщів.
  2. На відкриті частини тіла нанесіть репелент, що відлякує кліщів.
  3. Відпочивайте на сонячних, відкритих галявинах, а не біля кущів.
  4. При виявленні кліща на тілі зверніться до медичного закладу для правильного видалення кліща.
  5. При відсутності такої можливості намагайтесь самостійно видалити кліща за допомогою петлі з грубої нитки. Захопіть нею тіло кліща якомога ближче до шкіри і видаліть кліща круговими рухами, «викручуючи» його тіло. Різкий відрив кліща багаторазово підсилює ризик зараження.

 

Збираючись на відпочинок в ліс або паркові зони, необхідно дотримуватись заходів індивідуального захисту. Слід пам’ятати, що найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до тіла людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками та іншими тваринами.

Додамо, що виявити кліща, що присмоктався до тіла людини, не завжди вдається швидко – ці кровопивці можуть кілька днів “гостювати” на шкірі, залишаючись непоміченими, і рости в розмірах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *