ЛІСОВИМ ПОЖЕЖАМ – «НІ»!

Посадити ліс ще не означає, що він виросте. У лісівників є такий вислів «Ми  саджаємо ліс для людей і оберігаємо його від людей». Мова тут іде не тільки про залишене сміття. Найстрашніше для лісу – багаття, кинуті недопалки, або і просто необережне поводження з вогнем. Хоч обабіч доріг, біля лісових масивів, вивішені панно, аншлаги, бігборди на протипожежну тематику, люди не дуже слідують  цим закликам і  внаслідок необачного поводження з вогнем, виникає лісова пожежа. За декілька годин, або, навіть, хвилин знищується багаторічна праця лісівників, яка оцінюється збитками, нанесеними лісовому господарству тисячами, а іноді і десятками тисяч гривень.

Щоб виріс справжній ліс потрібно більше 50 років, та коли врахувати, що на одному і тому ж місці приходиться пересаджувати його по декілька разів, то це розтягнеться на сотню років. Якщо ми будемо такими темпами винищувати ліси, що ж тоді дістанеться нашим онукам і правнукам, яким повітрям вони будуть дихати, звідки візьметься чиста вода, де будуть жити звірі та птахи і де ростимуть чарівні лісові квіти?

Ми, працівники ДП «Світловодський лісгосп», закликаємо населення міста та району  берегти від пожеж лісові насадження – цю неповторну рукотворну красу, яка захищає нас від вітрів та палючого сонця, а нашу землю береже від суховіїв та розмивання її родючого шару під час дощів.

Іван Лисенко

Інженер охорони та захисту лісу

ДП «Світловодський лісгосп»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *