Участь у засіданні колегії Кіровоградського обласного управління лісоовго та мисливського госопдарства

4 лютого 2020 року представники лісгоспу прийняти участь у  засіданні колегії, під час якого розглядались підсумки господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств Кіровоградщини за 2019 рік.

 

Як зазначив у своїй доповіді перший заступник начальника управління – головний лісничий Олег Середюк, виконання запланованих лісогосподарських заходів лісовими господарствами у 2019 році забезпечено. Лісові культури створені на площі 440 га, з них 206 га нових лісів, під природне поновлення залишено площу 121 га. Доповнення лісових культур проведено на площі 951 га, догляд – на 6 557 га.

Щоб забезпечити створення лісових насаджень власним садивним та посівним матеріалом у лісорозсадниках області вирощено 3,7 млн. штук стандартних сіянців та заготовлено 31,3 тонни лісового насіння. У шкільних відділеннях розсадників вирощують 168 тис. штук саджанців декоративних порід. У лісовому фонді закладено 14,2 га плантацій новорічних ялинок. За минулий рік лісгоспи реалізували декоративного посадкового матеріалу на суму 4,4 млн. грн., а також  43,5 тис. штук новорічних ялинок на суму 4,3 млн. грн.

У підвідомчих лісах за 2019 рік пожеж не виникало. 

Обсяг виявлених незаконних рубок становив 247  куб. м. Сума завданої шкоди – 2 млн. 87 тис. грн., відшкодовано 17,3 тис. грн.

На порушників правил полювання районними мисливствознавцями складено 96 протоколів.

На фінансування заходів з охорони праці витрачено 2 млн. 385 тис. грн., або 2 783 грн. на одного  працюючого.

Заступник начальника обласного управління Олександр Кваша інформував присутніх стосовно використання лісосировинних ресурсів.

Під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів заготовлено 153,1 тис. куб. м ліквідної деревини. Від рубок головного користування – 40,4 тис. куб. м.

Із загального обсягу заготовленої деревини реалізовано в круглому вигляді 174,6 тис. куб. м, усю деревину поставлено на внутрішній ринок. Порівняно з 2018 роком ціна знеособленого кубометра реалізованої деревини зросла на 72 грн., або на 106 %, і становить 1304 грн. Обсяг реалізації продукції зріс на 11,1 млн. грн. і становить 284 млн. грн.

 Загальний вихід лісоматеріалів круглих від усіх видів рубок становить 28,7 %, дров’яної деревини промислового використання – 5,6 % і дров’яної деревини непромислового використання – 65,6 %.

Загальний вихід лісоматеріалів круглих від рубок головного користування – 41,8 %, дров’яної деревини промислового використання – 8,4 %, дров’яної деревини непромислового використання – 49,8 %.

Вихід лісоматеріалів круглих дубових від рубок головного користування – 50,2 %.

Вихід лісоматеріалів круглих на рубках формування і оздоровлення лісів – 25,3%, дров’яної деревини ПВ – 4,8 %, дров’яної деревини НП – 69,8 % та хмизу ліквідного – 0,1 %.

Вихід лісоматеріалів круглих дубових на рубках формування і оздоровлення лісів – 39,4 %.

Вихід лісоматеріалів круглих хвойних порід на рубках формування і оздоровлення лісів -38,3 %.

Деревообробними підрозділами лісогосподарських підприємств перероблено 11 786 куб. м деревини. Випущено продукції переробки на суму 41,5 млн. грн. Рентабельність продукції переробки становить 19 %.

За підсумками року середня заробітна плата у лісовій галузі області зросла на 7 % і  становить 14 283 грн. Середня заробітна плата у деревообробному секторі зросла на 6 %, її розмір – 18 849 грн.

До зведеного бюджету та фондів лісогосподарські підприємства сплатили 122 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, у тому числі до бюджетів – 91,5 млн. грн., єдиного соціального внеску – 30,5 млн. грн.

За підсумками трудового суперництва колективів лісогосподарських підприємств за 2019 рік перше місце зайняв колектив ДП «Оникіївський лісгосп», друге місце – ДП «Олександрівський  лісгосп», третє дісталось ДП «Чорноліський лісгосп». Стимулюючий приз до перемоги – символічну черепаху – вручили ДП «Світловодський лісгосп».

Головний спеціаліст – юрисконсульт Тетяна Коваленко доповіла про стан виконавської дисципліни в лісогосподарських підприємствах.

Наталя Ревенко акцентувала увагу керівників на виконанні Комплексного плану спільних заходів щодо забезпечення охорони лісових насаджень та полезахисних лісових смуг на території області від незаконних порубок та пошкодження шляхом підпалу та постанови Кабміну за № 1178 від 4.12.2019 р. «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *