Вшанувальний мітинг з нагоди 86-х роковин Голодомору

23 листопада вся Україна вшановує жертв Голодомору 1932-1933 років.  Голодомор – слово в історії, яке скорботним болем відгукується в серцях небайдужих. Протягом поколінь жахи геноциду не залишають байдужими як українців, так і людей у всьому світі. Понад три чверті громадян України – 77% – погоджуються, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу. Не погодились з цим 13%, 11% не визначились. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” у вересні 2017 року. Голодомор був визнаний Геноцидом,за рішенням Верховної Ради України.

На сьогодні про голод 1932-1933 років написано багато, та були ті часи коли існування Голодомору на теренах України заперечувалося, а будь-які згадки в публіцистичних матеріалах, взагалі заборонялися. Вперше, слово «Голодомор» згадувалося в 1986 році Іваном Драчем, яке він запозичив у діаспори, воно походило від слів голод і мор, що смертельною бурею пронеслися по території, тогочасної України. Визнавати голод в Україні почали в 1988 році. Саме в тому році Олексою Мусієнком було вжите слово «Голодомор», від тоді це визначення навічно прижилося в українській публіцистиці та науково-історичній літературі.

В цей скорботний день представники Світловодського лісгоспу разом з громадою міста Світловодська зібралася на міському кладовищі, біля меморіального знаку « Жертвам Голодомору», аби вшанувати українців які померли в ті страшні часи. За традицією, поклали квіти та яблука до меморіального знаку.

Й досі в усьому світі ставлять свічки пам’яті в знак вшанування загиблих під час Голодомору, будують меморіали та пам’ятники як символ людяності та духовної небайдужості до чужого горя. Цього скорботного вечора запалюють свічки пам’яті та кладуть шматочок хліба, вшановуючи  борців проти геноциду 1932-1933 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *