БЕЗПЕКА НАШОГО ЛІСУ

Літня пора потребує від лісівників надзвичайної клопіткої роботи в питаннях техногенно-екологічних та надзвичайних ситуаціях, які пов’язані, в основному, з виникненням лісових пожеж. Вітер висушив лісову траву та підстилку, тому для пожежі вистачить однієї іскри, чи непогашеного недопалку і під сухим поривом вітру лісова пожежа миттєво розповсюджується на значні площі. Тим більше, що лісові масиви навколо міста Світловодська, в основному, соснові, вважаються лісами підвищеної пожежної безпеки.

Працівники державного підприємства «Світловодський лісгосп» роз’яснюють світловодчанам  про неоціненне значення лісових насаджень для всього людства – це і чисте повітря, і захист землі від розмивання дощовими водами,  і захист її від вітрів та суховіїв, і чарівні місця для відпочинку.

Дуже прикро, але пожежі все-таки  виникають і, майже, всі з вини людей.

Лісівники не можуть знати, де розгуляється вогняна стихія. На сьогодні в лісгоспі створені мобільні групи до складу яких, окрім працівників державної лісової охорони, входять представники, МНС та правоохоронних органів так на виконання плану проведення спільних рейдових перевірок по дотриманню Правил пожежної безпеки в лісах України 06 вересня  2019 року  проведено перевірку лісових масивів лісгоспу на предмет дотримання Правил пожежної безпеки в лісах України.

В даний час, в людних місцях, встановлені аншлаги та біг-борди на протипожежну тематику, переорані та перекриті шлагбаумами непланові лісові дороги.

Тож, шановні жителі нашого краю !  Закликаємо Вас завжди дотримуватись в лісі пожежної безпеки, багаття розводити тільки у відведених місцях і не залишати непогашеним, не кидати недопалки.

Якщо ви побачили пожежу в лісі терміново повідомляєте про це в лісгосп чи лісництво за телефонами: 2-87-50, 2-17-81, 7-17-94. Лише наша небайдужість та спільні зусилля збережуть наші ліси від страшного лиха – вогню.

Володимир Щербатко,

головний лісничий

ДП «Світловодський лісгосп»