Для створення лісів потрібно вкласти клопітку працю лісівників

Головним і найефективнішим методом створення лісових культур є посадка сіянців і саджанців деревних і чагарникових порід на лісокультурну площу, які вирощуються в лісових розсадниках. Колискою лісу називають лісові розсадники, бо саме з них за допомогою лісівників „покрокує” тендітний садивний матеріал на відповідні площі українських лісів. Від якості садивного матеріалу залежить ефективність робіт із штучного відтворення лісових ресурсів, ефективність лісових культур у Держлісфонді.
Перед тим слід зібрати насіння лісових порід і проростити його в лісових розсадниках. Потім дбайливо два – три роки доглядати і тільки тоді молоді деревця повертаються на лісокультурні площі, де зплином часу та при дбайливому господарюванні перетворюються в ліси.
З метою забезпечення потреб у власному стандартному посад матеріалові для штучного заліснення ділянок лісу, пройдених рубками, зібране минулорічне лісове насіння використане для посіву у посівних відділеннях лісових розсадників підприємства де на сьогодні дбайливо доглядаються працівниками лісгоспу.
Віктор Ковтун
Інженер лісових культур