Обережно кліщі


З приходом весни не лише квітне все навколо, а й розповсюджуються паразити. Через аномальну весну кліщі поширюються все швидше. Особлива їх активність спостерігатиметься вже в середені квітня-травні, поки добряче не припече сонце, їх можна знайти не лише на деревах, а й у кущах та траві.
Кліщі – це паразити, які є збудниками багатьох інфекційних хвороб.
Для того, аби уникнути неприємностей з кліщами, варто одягати закриті речі на прогулянки та ретельно оглядати себе після перебування на природі. Для профілактики також можна скористатися засобами, які відлякують кліщів.

 Як вберегтися від кліщів

1. Подбайте про відповідний одяг

Обов’язково одягніть кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів і зменшить ризик укусів кліщів.

2. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.

3. Місце для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

4. При поверненні додому відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його.

Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

5. Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).

6. Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також слід оглянути на наявність кліщів.

7. Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів. Використовуйте їх перед прогулянкою. Зверніть увагу на тривалість дії засобу. При необхідності – скористайтеся повторно, якщо мине час дії, як вказано в інструкції.

Тетяна Покотило

помічник лісничого Глинського ліснцитва