ЗБЕРЕЖЕННЯ ЛІСІВ – ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ ЛІСІВНИКІВ


Початок весни і пробудження природи найбільше відчувається в лісових масивах. Після довгої зими людям хочеться поспілкуватися з природою, вийти на прогулянку до лісу. Часто ці прогулянки супроводжуються розпалюванням вогнищ, що може призвести до виникнення лісових пожеж. Весняний вітер висушив лісову траву та підстилку, тому для пожежі вистачить однієї іскри, чи непогашеного недопалку і під сухим поривом вітру лісова пожежа миттєво розповсюджується на значні площі. Тим більше, що лісові масиви навколо міста Світловодська, в основному, соснові, вважаються лісами підвищеної пожежної безпеки.
Лісові пожежі завдають великої шкоди не тільки рослинному, а й тваринному світу. В полум’ї гинуть як дерева, кущі, квіти, так і лісові мешканці: комахи, птахи, звірі.
Лісівники знову і знову звертаються до населення – по можливості, обмежте Ваше перебування у лісових масивах, а при знаходженні в лісі суворо дотримуйтеся правил пожежної безпеки , дбайливо відноситися до природи, щоб зберегти її для прийдешніх поколінь.
Ліс наш оберіг – збережемо його від пожеж разом !
Володимир Щербатко
Головний лісничий