Золотарівському лісництву – 60


Згідно наказу № 179 від 18 листопада 1958 р. Була створена Золотарівська механізована дільниця з місцем розташування контори на околиці лісового урочища «Бакаєве» в с. Нове село (с. Подорожнє). Основним завданням дільниці було створення захисних лісових культур та захисних насаджень навколо Цибульниківської затоки.
Після лісовпорядкування в листопаді 1961 року дільниці був наданий статус Золотарівського лісництва. Лісничими були. М. І. Приходько, А. В. Семеняк, А.Л. Любимов  та інші. За цей період було перенесено із зони затоплення дві дерев’яні будівлі на 8 квартир та контору лісництва, тимчасовий бокс для ремонту тракторів у зимовий період.
За період роботи лісництва були створені цілі лісові масиви «Тясминка», «Московська гора», «Кабакова пасіка», «Ревівський ліс», «Кожушкове», «Цибульниківське», «Гусяче», «Золотарівське», «Микільське», та «Бугрувате-2» , які ввійшли до складу держлісфонду. Зараз це вже пристигаючі та стиглі насадження. Також була проведена закінчена система створення полезахисних лісових смуг на території Павлівської, Великоскельовської, Озерської та Великоандрусівської сільських рад. Створено ландшафтний дендропарк на площі 18 га на околиці села Подорожнє.
Велику роботу по залісненню Придніпровського краю проводили лісники ветерани, які безпосередньо керували всіма видами робіт по вирощуванню лісу, проведенню рубок догляду та санітарних рубок, лісозахисних та протипожежних заходів. Більше 40 років працювали лісниками Г.В. Оверченко, В. П. Білаш, В.Ф. Капленко, С.П. Гоменюк, В.Ф. Стригуль, М.В. Друбніков, В.М. Головко, М.Й. Бондаренко.
Та є люди, без яких неможливо було б виростити насадження на крутосхилах, проводили підготовку ґрунту, створювали тераси, механізовану посадку лісових культур, механізований догляд за лісовими культурами. Це трактористи П. А. Кириченко В. О. Ігнатов, І. А. Христич, С.І Пономаренко, П. Ф. Ковирьов, І. Г. Погрібняк, М. В. Дрига.
Не можна не згадати і про лісокультурниць – жінок А.Ф.Фролової, Є.Ф. Фоменко, П.І. Колесник та багато інших праця яких дає початок нашим лісовим насадженням. Зібрати лісове насіння, підготувати до посіву в розсадниках, догляд за молодими рослинами, викопування і посадку на лісокультурних площах… Тільки жіночі, ніжні руки невтомних трудівниць могли впоратися з цими роботами. Як вони витримували працювати по 8-10 годин на посадкових машинах, коли пил виїдає очі, а руки монотонно, через 0,5-0,75м, правильно викладали сіянці?! І ця робота продовжувалась протягом 10-15 днів. За цей час 4-8 лісокультурниць висаджували по 250-500 тисяч сіянців на площі 35-50 га. Тільки закінчувалась посадка лісу, потрібно було братись за сапи, захищати молоді сіянці від бур’янів, проводити «сухий полив» – рихлити ґрунт шириною 0,4-0,5 м навколо рядових посадок. Ці лісонасадження і сьогодні захищають наші поля від ерозії ґрунтів, підвищують врожайність полів.
Нині Золотарівське лісництво, яке очолює Сергій Черкавський, отримала нове приміщення контори. Зроблено капітальний ремонт приміщення, обладнано приміщення насінє сховища для зберігання насіння та склад протипожежного інвентарю.. На території лісництва закладено лісовий розсадник де вирощують сіянці дуба та декоративні рослини.  Все це – результат спільної праці всього колективу ДП “Світловодський лісгосп”, яке сьогодні очолює віддана своїй справі людина – Олександр Ісаєв.
Олександр Гуршал
пенсіонер