«Заходи з профілактики сказу диких тварин посилено!»


Світловодський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє населення Світловодського району, що відповідно до розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України від 03 вересня 2018 року № 100 щодо проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин в Україні, виконання плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2018 рік та враховуючи складну епізоотичну ситуацію зі сказу тварин з 17 жовтня 2018 року на Кіровоградщині розпочалася кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) проти сказу шляхом розповсюдження приманок з вакциною із літаків. Розповсюдження приманок здійснюватиметься поза межами населених пунктів — над лісовими та сільськогосподарськими угіддями.
Приманка має форму брикету, розміром із сірникові коробку і має різкий запах м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула із вакциною проти сказу.
Прохання до жителів району: при виявленні приманок – не брати їх руками і не переносити з місця на місце, тим більше додому. Особливе прохання  застерегти своїх дітей щоб при знайденні приманок з вакциною не грались нею, а тим більше не намагатись її розламати.
Справа не в тому, що ці брикети є небезпечними для людей. Ні! Йдеться про те, щоби отримати від цієї операції максимальний результат. А якщо людина буде торкатись брикету чи забирати його додому, то очікуваних показників буде важче досягти. Загалом ці приманки не становлять жодної загрози ні для людей, ні для свійських тварин.
 
Приманка має такий вигляд.
 
Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин – це один із шляхів удосконалення заходів по профілактиці і боротьбі зі сказом тварин.
Протягом останніх років епізоотична ситуація щодо захворювання тварин на сказ, як в обасті, так і в районі залишається напруженою. Одним з найважливіших завдань для досягнення мети оздоровлення від сказу території району є забезпечення стовідсоткового охоплення профілактичними щепленнями проти сказу собак, котів і інших, сприйнятливих до сказу, тварин в тім числі і диких м’ясоїдних
В удосконаленні заходів по боротьбі і профілактиці сказу в природі головне місце посідає пероральна імунізація, так як дикі та безпритульні м’ясоїдні тварини є основними розповсюджувачами збудника сказу.
Цей спосіб профілактики дає змогу провакцинувати значну кількість таких тварин та охопити значні масштаби дикої фауни, що забезпечить її благополуччя щодо сказу.
 
За консультаціями жителі Світловодського району можуть звертатися:
– до Світловодського районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області – тел. (05236) 2-65-56;
– до Світловодської районної державної лікарні ветеринарної медицини – тел. (05236) 2-25-30;
– до дільничних лікарів ветеринарної медицини в населених пунктах району: с.Озера, с.В.Скельова, с.Миронівка, с.В.Андрусівська, с.Подорожненська, с.Павлівка, с.Микільськ, с.Глинськ, с.Федірки, с.Іванівка, с.Захарівка.
Світловодський районний відділ
Головного управління Держпродспоживслужби
в Кіровоградській області