БЕЗПЕКА НАШОГО ЛІСУ


Літня пора потребує від лісівників надзвичайної клопіткої роботи в питаннях техногенно-екологічних та надзвичайних ситуаціях, які пов’язані, в основному, з виникненням лісових пожеж. Вітер висушив лісову траву та підстилку, тому для пожежі вистачить однієї іскри, чи непогашеного недопалку і під сухим поривом вітру лісова пожежа миттєво розповсюджується на значні площі. Тим більше, що лісові масиви навколо міста Світловодська, в основному, соснові, вважаються лісами підвищеної пожежної безпеки.
Працівники державного підприємства «Світловодський лісгосп» роз’яснюють світловодчанам  про неоціненне значення лісових насаджень для всього людства – це і чисте повітря, і захист землі від розмивання дощовими водами,  і захист її від вітрів та суховіїв, і чарівні місця для відпочинку.
Дуже прикро, але пожежі все-таки  виникають і, майже, всі з вини людей.
Лісівники не можуть знати, де розгуляється вогняна стихія. На сьогодні в лісгоспі створені мобільні групи до складу яких, окрім працівників державної лісової охорони, входять представники екологічної інспекції, МНС та правоохоронних органів.
В даний час, в людних місцях, встановлені аншлаги та біг-борди на протипожежну тематику, переорані та перекриті шлагбаумами непланові лісові дороги.
У наслідок посушливої, практично бездощової погоди, сильних вітрів, в серпні 2018 року, в лісових масивах ДП „Світловодський лісгосп” зареєстровано 5 випадки лісових пожеж, якими пройдена площа 2,28 га.
Тож, шановні жителі нашого краю !  Закликаємо Вас завжди дотримуватись в лісі пожежної безпеки, багаття розводити тільки у відведених місцях і не залишати непогашеним, не кидати недопалки.
Якщо ви побачили пожежу в лісі терміново повідомляєте про це в лісгосп чи лісництво за телефонами: 2-26-24, 2-87-50, 2-17-81,7-17-94. Лише наша небайдужість та спільні зусилля збережуть наші ліси від страшного лиха – вогню.
Володимир Щербатко,
головний лісничий
ДП «Світловодський лісгосп»