Бережіть природу від пожеж


Лісові пожежі щорічно завдають величезних збитків довкіллю. Справа не лише в зміні клімату, появі тривалих бездощових періодів, зональному потеплінні порівняно з минулим століттям. Практично ні за яких умов трава, дерева, кущі не загоряться самі, основна причина пожеж – розхлябаність, почуття безкарності, байдужість населення, повне ігнорування протипожежних вимог у лісі, на сільгоспугіддях.
Традиційна любов населення відпочивати на природі – це чудово, людям хочеться поспілкуватися з природою, вийти на прогулянку до лісу. Часто ці прогулянки супроводжуються розпалюванням вогнищ, що може призвести до виникнення лісових пожеж. Вітер висушив лісову траву та підстилку, тому для пожежі вистачить однієї іскри, чи непогашеного недопалку і під сухим поривом вітру лісова пожежа миттєво розповсюджується на значні площі. Тим більше, що лісові масиви навколо міста Світловодська, в основному, соснові, вважаються лісами підвищеної пожежної безпеки.
Наслідками лісових пожеж являється також випалювання трави, стерні та решток сільськогосподарського виробництва поблизу лісів та посадок.
Лісові пожежі завдають великої шкоди не тільки рослинному, а й тваринному світу. В полум’ї гинуть як дерева, кущі, квіти, так і лісові мешканці: комахи, птахи, звірі.
 
Адміністрація ДП „Світловодський лісгосп” застерігає населення міста Світловодська та району від недбалого поводження з вогнем та закликає дбайливо відноситися до природи, щоб зберегти її для прийдешніх поколінь.
Олександр Іванов
Інженер охорони та захисту лісу