Працівники Світловодського лісгоспу приєднались до Всесвітнього дня вишиванки

        У 2006 році вперше відбулось це скромне свято яке  щорічно відзначається у третій четвер травня.
Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна студентка Чернівецього університету, надихнувшись прикладом свого друга, який постійно носив вишиту сорочку в повсякденному вбранні. Тепер же — їм ми завдячуємо появі такого яскравого свята, масштаби якого щорічно зростають.
Раніше сорочка мала для наших предків магічний, релігійний сенс — з нею було пов’язано багато забобонів, застережень, вірувань. Кожен символ та колір ніс сакральне значення, як і те, хто вишиває сорочку, з яким настроєм та думками — вона мала слугувати власникові оберегом. Українці вірили, що сорочка може безпосередньо вплинути на долю того, хто її носить.
Вишита сорочка – один з найбільш древніх українських атрибутів. Ще Геродот стверджував, що одяг скіфів був прикрашений вишивкою, а вони, як відомо, проживали на території сучасної України.
     А цього року День вишиванки збігся і ще з одним із 12 найголовніших християнських свят – Воскресіння Господнє. Воно є переносним і відзначається через 40 днів після Великодня. Що цікаво — припадає свято завжди на четвер.
Українці вірили, що у це свято не можна думати про погане.
Галина Костенко
голова профкому