БЕЗПЕКА НАШОГО ЛІСУ


Літня пора потребує від лісівників надзвичайної клопіткої роботи в питаннях техногенно-екологічних та надзвичайних ситуаціях, які пов’язані, в основному, з виникненням лісових пожеж. Для виконання даного завдання нам потрібні бюджетні кошти на оновлення застарілої техніки та оснащення наших підрозділів сучасними мобільними засобами пожежогасіння і зв’язку.
Щорічно, аналізуючи пожежонебезпечні періоди, Державне агентство лісових ресурсів України відмічає, що в тих лісгоспах, де  з населенням, через засоби масової інформації, проводиться профілактична робота, значно зменшується кількість випадків лісових пожеж.
Працівники державного підприємства «Світловодський лісгосп» роз’яснюють світловодчанам  про неоціненне значення лісових насаджень для всього людства – це і чисте повітря, і захист землі від розмивання дощовими водами,  і захист її від вітрів та суховіїв, і чарівні місця для відпочинку.
Дуже прикро, але пожежі все-таки  виникають і, майже, всі з вини людей.
Лісівники не можуть зарані знати, де розгуляється вогняна стихія, тому на початку весни в кожному лісництві з працівників державної  лісової охорони створюються пожежні команди. При лісгоспі створюються мобільні групи до складу яких, окрім працівників державної лісової охорони, входять представники екологічної інспекції, МНС та правоохоронних органів.
В даний час, в людних місцях, встановлені біг-борди на протипожежну тематику, переорані та перекриті шлагбаумами непланові лісові дороги.
Тож, шановні жителі нашого краю !  Закликаємо Вас завжди дотримуватись в лісі пожежної безпеки, багаття розводити тільки у відведених місцях і не залишати непогашеним, не кидати недопалки.
В разі виявлення лісової пожежі терміново телефонуйте 101 або 2-87-50.
 
 
 
Володимир Щербатко
Головний лісничий ДП «Світловодський лісгосп»