ДОПОМОЖЕМО ПТАХАМ!


До нас прийшла довгоочікувана весна. Ознакою весни є приліт перелітних птахів. Життя людей нерозривно пов’язане з птахами. Птахів називають санітарами лісів, полів, садів. Вони знищують комах, поїдають насіння бур’янів, захищають природу від шкідників.
Більша частина птахів нашого краю є перелітними і на зиму вони відлітають у вирій. З приходом весни повертаються на насиджені місця додому. Одними з перших повертаються із теплих країв на батьківщину зозулі, жайворонки та лелеки. Наприкінці квітня прилітають ластівка і соловейко.
Майже всі птахи їдять два рази в день: рано і ввечері, а хижі — один раз у день. В холодну пору року багатьом птахам доводиться складно з їжею.
Від сьогоднішніх кліматичних умов потерпають звірі а ще більше перелітні птахи, які вже повернулися з вирію у рідні краї. Деякі з них уже опинилися на грані виживання. При низьких температурах, сніговому покриві та замерзлих водоймах птахи не в стані самостійно добути собі природні корми, які стають для них практично недоступними.
Щоб вижити, вони змушені скупчуватись поблизу населених пунктів, збиватися у зграї в пошуках корму і захисту. В такій ситуації вони стають легкою здобиччю, як для хижаків, так і для браконьєрів.
Крилівське лісництво звертається до всіх користувачів мисливських угідь району, та до всіх громадян кому не байдужа доля перелітних птахів, залучитися до їхньої підгодівлі та охорони.
Сьогодні кожен мисливець, кожен еколог, студент, природолюб, кожен учень шкільного лісництва – має стати прикладом для інших громадян, та довести своїми діями небайдужість до птахів, які опинилися на грані виживання, залучити до цієї справи рідних, друзів та знайомих.
Не будьте байдужими!
Андрій Ткаченко
лісничий Крилівського лісництва