Участь у конкурсі «Вчимося досліджувати та охороняти природу»


Відповідно плану роботи ОЦЕНТУМ на 2018 рік, з метою пошуку інноваційних підходів до організації екологічної освіти школярів, широкого охоплення учнівської молоді науково-дослідницькою роботою з еколого-натуралістичного напрямку 21 лютого 2018 року було проведено обласний конкурс «Вчимося досліджувати та охороняти природу»
Свою роботу на тему: Біоіндикація забруднення повітря за комплексом ознак сосни звичайної (Pinus sylvestris L.). захищав член шкільного лісництва «Паросток» Сергієнко Владислав Андрійович, учень 10 класу, спеціалізованої загальноосвітньої школа №7 Світловодської міської ради Кіровоградської області.
Владислав Сергієнко проводив  практичне дослідження стану навколишнього середовища методом біоіндикації, використовуючи ознаки сосни звичайної .
Для проведення досліджень ним було обрано 3 місця: ділянка дороги «Світловодськ-Кременчук», яка проходить через Білецьківку поблизу Силікатного заводу, парк імені Т. Шевченка та ДП «Світловодське лісове господарство» навколо головного корпусу
При проведені дослідження  виявили ступінь пошкодження хвої. З гілок 3 дерев на різних ділянках ми відібрали пагони однакової довжини. З них зібрали всю хвою в кількості 200 хвоїнок кожної ділянки та візуально проаналізували її стан. Ступінь пошкодження хвої визначили по зміні кольору, в тому числі по присутності хлоротичних плям, некротичних крапок, некрозів тощо.
В результаті моніторингу під час дослідження виявили, що найбільша кількість хвоїнок з плямами знаходиться біля автошляхів, які забруднюють повітря. І найменша кількість біля головного корпусу Світловодського лісгоспу.
 
 
Галина Лало
вчитель біології, екології,
спеціалізована загальноосвітня школа №7
м. Світловодськ