Лісівники Світловодщини за збереження лісової галузі


 

Після прийняття 15 листопада 2017 року на засіданні Кабінету Міністрів України без громадського обговорення Стратегії реформування лісового господарства України на період до 2022 року  враховуючи, що ліси України є об’єктами права українського народу, їх подальший розвиток, а також реформування системи управління лісовим господарством, повинні бути виваженими та підтримані суспільством. Прийнята Стратегія передбачає кардинальну зміну системи управління лісовим господарством та створення окремого суб’єкта господарської діяльності з корпоративними правами, кардинальні необґрунтовані зміни структури управління, буде мати незворотні наслідки в цілому для України у вигляді можливої приватизації державних лісів, монополізації лісових ресурсів, банкротства деревообробного сектору, погіршення санітарного стану лісів, їх відновлення та залісення деградованих земель. Приватизація лісів потягне за собою приватизацію майна лісгоспів, і як наслідок, їх ліквідацію та масового звільнення працівників лісового господарства.

17 листопада 2017 року вболіваючи за майбутнє галузі, враховуючи ситуацію, на організаційному засідання профспілкового комітету лісгоспу було прийнято рішення 20 листопада 2017 року зібрати збри трудового колективу. На зборах трудовий колектив обговоривши питання стратегії, підготував вимоги які були направлені до Кіровоградської обласної профспілки працівників лісового господарства, підготовлено звернення до Світловодської районної державної адміністрації та Світловодської районної ради з пропозицією вивчення питання доцільності проведення реформ галузі, фінансового забезпечення лісогосподарських заходів з державного бюджету, врегулювання кадрового питання  та прийняття виважених рішень щодо збереження та подальшого розвитку лісогосподарської галузі. Також було прийнято рішення ініціювати проведення позачергових зборів Кіровоградської обласної організації профспілки працівників лісового господарства та  ЦК профспілки працівників лісового господарства України.

21 листопада було проведено позачергові збори обласної профспілки, а 23 листопада були скликані всеукраїнські збори профспілкового активу лісогосподарської галузі на яких було виголошено одностайну позицію щодо збереження цілісності лісогосподарської галузі, підприємств, як юридичних осіб, структурної вертикалі державного управління, належного фінансового забезпечення підприємств.
Задля збереження трудових колективів лісогосподарських підприємств їх соціального статусу та збереження належного соціально-економічного захисту членів профспілки, недопущення знищення лісогосподарської галузі України, Збори вважають за необхідне: обласним організаціям профспілки 28 листопада, всім одночасно, об 11-00 годині провести мітинги в регіонах перед ОДА та обласними Радами.
Лісівники Світловодщини підтримали дану пропозицію і 28 листопада прийняли участь у публічному заході біля Кіровоградської обласної державної адміністрації.
Голова профкому
 Галина Костенко