Лісівники Світловодщини День Незалежності України святкували у місті Лева


Працівники Світловодського лісгоспу з 22 по 25 серпня здійснили туристичну поїздку  на захід України.
У перший день лісівників Світловодщини гостинно прийняв туристично – розважальний комплекс «Панорама» на Тернопільщині. Вільний час кожен мав можливість відпочити у зоні відпочинку комплексу у затишних місцях біля ставка, пограти у настільний теніс, більярд, кегельбан, скуштувати запашну каву, посмакувати смаколиками Кременця.
Другий день поїздки повністю був присвячений відвідуванням – Почаївської Лаври, Почаївського чоловічого монастиря, могили Амфілохія Почаївського на Тернопільщині, жіночого монастиря у Кременці, завершили свою екскурсію купанням у джерелі Святої Анни на Рівенщині.
Незважаючи на прохолодну дощову погоду, екскурсія Почаївською Лаврою, прилеглим до неї Свято – Духівським скитом Побачити на власні очі віковічні святині українського народу, вшанувати чудотворні ікони, прикластися до мощей преподобних Іова та Амфілохія, випити води з цілющого джерела Пресвятої Діви на Почаївській горі – все це мало надзвичайно потужний вплив.
День Незалежності України лісівники Світловодщини святкували у місті Лева. Знайомством з Львовом розпочали  екскурсію від пам′ятника Тарасу Шевченку з площі Свободи. Екскурсія стародавніми вулицями і незабутньої краси у храмах заворожувала. Під час огляду центральної частини міста мали можливість поринути у старий Львів, який забудовувався ще в далекому XVI ст. та частину австрійського міста – кінця XVIII – початку ХІХ ст., відвідали вірменський, єврейський та руський квартали , побачили місця зйомок фільму “Д’Артаньян і три мушкетери”, унікальну пам’ятку архітектури Домініканський костел,  побували на площі Ринок – центральній площі міста, яка з давніх часів і до сьогодні служить місцем вирішення найважливіших питань, почули дивовижну історію про львівську ратушу і про огидний чотирикутник з комином посередині, про винахідника першої пошти Роберто Бандінеллі, побачили Латинський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці, каплицю Боїмів зі скульптурою Ісуса Христа Скорботного,  залишки середньовічних мурів, які охороняли місто та почули історію захоплення міста шведами у 1704 р., побачили багато цікавих кав’ярень, почули безліч легенд, які з ними пов’язані. У вільний час працівники долучилися до святкових заходів які проводились у Львові з нагоди свята, мали можливість відвідали музеї, фабрику шоколаду та карамелі, послухати концерти вуличних музикантів, в цей же день у Львові проходив міжнародний фестиваль «Етновир» за участю колективів з України та закордону, вечором на площі Свободи слухали святковий концерт естрадних виконавців, завершенням свята був святковий салют.
Кожен працівник знайшов для себе під час екскурсії щось цікаве. Чудове місто Львів. Місто мощених вузеньких вуличок, храмів і церков. Місто шоколаду і кави, статуй, що спостерігають за тобою з дахів і стін будинків, що визирають з провулків і виявляються іноді живими людьми. Місто, де різні релігії, місця і часи сходяться разом. Місто відкритих людей і закритих двориків.
Подорож була надзвичайною.
 
Галина Костенко
Голова профкому