Відпочивали колективом


Працівники Світловодського лісгоспу з 23 по 26 червня здійснили туристичну поїздку  на захід України.
Перший день розпочали знайомством з вечірнім Львовом, другий день розпочався  екскурсією з його серця – площі Ринок. Екскурсія стародавніми вулицями і незабутньої краси храмами заворожувала. Під час огляду центральної частини міста мали можливість поринути у старий Львів, який забудовувався ще в далекому XVI ст. та частину австрійського міста – кінця XVIII – початку. ХІХ ст., пам’ятники українському та польському геніям Тарасу Шевченку та Адаму Міцкевичу, львівську “статую свободи”, греко-католицьку церкву Преображення Господнього, Успіння Пресвятої Богородиці, побачили місця зйомок фільму “Д’Артаньян і три мушкетери”, зокрема, місце дуелі д’Артаньяна з Атосом, Портосом та Арамісом, унікальну пам’ятку архітектури Домініканський костел,  побували на площі Ринок – центральній площі міста, яка з давніх часів і до сьогодні служить місцем вирішення найважливіших питань, почули дивовижну історію про львівську ратушу і про огидний чотирикутник з комином посередині, про винахідника першої пошти Роберто Бандінеллі, побачили Латинський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці, каплицю Боїмів зі скульптурою Ісуса Христа Скорботного, Успенську православну церкву, в якій було висвячено Петра Могилу, залишки середньовічних мурів, які охороняли місто та почули історію захоплення міста шведами у 1704 р., побачили багато цікавих кав’ярень, почули безліч легенд, які з ними пов’язані. Під час екскурсії у вільний час працівники мали можливість  відвідали музеї, фабрику шоколаду та карамелі, послухати концерт органної музики, вуличних музикантів, в цей же день у Львові проходив джазфест де на відкритих концертних майданчиках виступали гурти з України та закордону.
Третій день поїздки повністю був присвячений відвідуванням – Почаївської Лаври, Почаївського чоловічого монастиря, могили Амфілохія Почаївського на Тернопільщині, завершили свою екскурсію купанням у джерелі Святої Анни на Рівенщині.
Кожен працівник знайшов для себе під час екскурсії щось цікаве. Чудове місто Львів. Місто мощених вузеньких вуличок, храмів і церков. Місто шоколаду і кави, статуй, що спостерігають за тобою з дахів і стін будинків, що визирають з провулків і виявляються іноді живими людьми. Місто, де різні релігії, місця і часи сходяться разом. Місто відкритих людей і закритих двориків.
Екскурсія Почаївською Лаврою, прилеглим до неї Свято-Духівським скитом Побачити на власні очі віковічні святині українського народу, вшанувати чудотворні ікони, прикластися до мощей преподобних Іова та Амфілохія, випити води з цілющого джерела Пресвятої Діви на Почаївській горі – все це мало надзвичайно потужний вплив.
Подорож була надзвичайною.
 
Галина Костенко
Голова профкому