Лісівники готові до пожежонебезпечного періоду

 
 
Державна лісова охорона Кіровоградської області готова до пожежонебезпечного періоду. Про це йшла мова під час виїзної колегії на базі Онуфріївського та Світловодського лісгоспів під головуванням начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Наталії Ревенко.
У своїй доповіді перший заступник начальника – головний лісничий Олег Середюк відзначив, що в минулому році в області не виникало лісових пожеж, у 2017-му сталося дві пожежі загальною площею 0,4 га. Підготовка до пожежонебезпечного сезону 2017 року розпочалась у встановлені терміни й проходить за наміченим планом, починаючи від поновлення укомплектування пунктів протипожежного інвентарю й завершуючи встановленням бігбордів на протипожежну тематику.

Крім того перевірено робочу готовність протипожежної техніки: 2 пожежних автомобілів, 3 лісових пожежних модулів, 31 мотопомпи,  36 тракторів з ґрунтообробним обладнанням, 11 екскаваторів та 2 бульдозерів. У Світловодському лісгоспі функціонує лісова пожежна станція. В наявності є 155 ранцевих лісових вогнегасників. На випадок гасіння великих лісових пожеж у лісгоспах створені резерви паливно-мастильних матеріалів у кількості 6000 л. В Олександрівському, Онуфріївському та Світловодському лісгоспах проведено технічну перевірку телевізійних систем нагляду за виникненням лісових пожеж. Працівниками лісового господарства на землях лісового фонду влаштовано 213 км мінералізованих смуг, проведено догляд за смугами протяжністю 810 км, перекрито 118 позапланових доріг, виставлено 80 шт. наглядної агітації.
 Проведено навчання кадрового складу. У всіх лісництвах створена відомча пожежна охорона, до її складу входить 276 чоловік. У лісах проведено 200 рейдів з виявлення порушників правил пожежної безпеки. Розпочалась активна агітаційно-розяснювальна робота серед населення та у засобах масової інформації з дотримання правил пожежної безпеки у лісах. З цією метою подготовано аншлаги й листівки. Триває робота по проведенню бесід з громадянами.
Управлінням лісового та мисливського господарства проведено перевірку готовності до пожежонебезпечного періоду структурних підрозділів. У цілому лісова охорона підготована  до пожежонебезпечного сезону, а вжиті заходи дозволять своєчасно виявляти та ліквідовувати можливі пожежі у лісонасадженнях, зауважив Олег Середюк.
На взаємодії працівників державної лісової охорони з районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування наголосила начальник управління. Наталія Ревенко підкреслила, що з місцевою владою необхідно працювати спільно для забезпечення охорони лісів від пожеж. Об’єднання зусиль дасть можливість отримати додаткові ресурси.
У зв’язку з раннім приходом весни Кіровоградщина потерпає від масштабних палів залишків рослинності на полях та у придорожніх лісосмугах. Це становить пряму загрозу лісовим культурам, розташованим поруч. Так само небезпечним для лісів з огляду пожежної безпеки є масовий відпочинок населення під час весняних свят. Очільник лісової галузі області поставила перед підлеглими вимогу вжити всіх необхідних заходів з посилення контролю за дотриманням правил пожежної безпеки з боку громадян з метою попередження виникнення пожеж.
Учасники засідання оглянули садиби й пункти зосередження протипожежного інвентарю Олександрійського, Деріївського, Крилівського та Ново-Георгіївського лісництв. У Деріївському та Крилівському лісництвах ознайомились з пожежною технікою, роботою систем відеоспостереження та лісопожежної станції.
Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ