Кіровоградські лісівники на засіданні колегії обговорили низку питань

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління Наталії Ревенко 11 жовтня відбулося засідання колегії.
Заступник начальника управління Олександр Кваша у своєму виступі зазначив, що упродовж 2010-2016 рр. лісогосподарськими підприємствами Кіровоградщини проведено ремонт 40,7 км лісових автомобільних доріг. Зокрема, ДП «Голованівський лісгосп» реконструйовало 7 км, ДП «Олександрівський лісгосп» – 9,9 км, ДП «Оникіївський лісгосп» – 8,8 км та ДП «Чорноліський лісгосп» – 15 км.

У 2016 році, при зведеному плані ремонту в 6 км, фактично реконструйовано 7,8 км лісових автомобільних доріг: по ДП «Голованівський лісгосп» – 1 км, ДП «Олександрівський лісгосп» – 1,1 км, ДП «Оникіївський лісгосп» – 1,7 км та ДП «Чорноліський лісгосп» – 4 км доріг.
Допівадаючи про утримання об’єктів природно-заповідного фонду, перший заступник начальника управління – головний лісничий Олег Середюк відмітив, що станом на 1 жовтня на території лісового фонду лісогосподарських підприємств нараховується 57 об’єктів та територій ПЗФ загальною площею 22230,72 га, в тому числі загальнодержавного значення – 11 об’єктів загальною площею 4008 га, з них дендрологічні парки – 1 об’єкт площею 109 га, заказників – 8 об’єктів площею 3889,9 га, пам’ятки природи – 2 об’єкти площею 9,1 га, місцевого значення – 46 об’єктів загальною площею 18222,72 га, з них регіональні ландшафтні парки – 1 об’єкт площею 8239,7 га, заказники – 19 об’єктів площею 8414 га, пам’ятки природи – 10 об’єктів площею 77,22 га, заповідні урочища – 16 об’єктів площею 1491,8 га.
На утримання об’єктів ПЗФ витрачено 2484,4 тис. грн.
Головний спеціаліст з питань персоналу Світлана Плохотнюк інформувала про стан роботи з кадрового забезпечення підприємств лісового господарства. Як відмічалось у доповіді, штатна чисельність працівників у лісгоспах становить 901 місце, фактична чисельність працівників – 867 осіб, з них державної лісової охорони – 314 осіб. 187 працівників державної лісової охорони, або 60 відсотків, мають відповідну фахову освіту.
У вищих навчальних закладах на денній формі навчаються 16 осіб. Заочною формою навчання охоплено 44 працівників.
У повному обсязі виконано плани по підвищенню кваліфікації працівників і спеціалістів лісогосподарських підприємств в «Укрцентркадриліс». 14 майстрів лісу підвищили кваліфікацію в Чорноліській лісній школі.
 Робота з підростаючим поколінням, яке в майбутньому плекатиме ліс для наступних поколінь, проходить у 37 шкільних лісництвах, три з них було створено нинішнього року. У них навчаються 922 учнів. Відмічається високий рівень підготовки вихованців шкільних лісництв, про що свідчать всеукраїнські та міжнародні відзнаки досягнень юних лісівників Кіровоградщини.
Доповідач інформувала щодо працівників лісової галузі області – учасників антитерористичної операції на сході країни.  За весь період її проведення мобілізовано 27 чоловік, демобілізовано – 19. Залишаються у рядах військовослужбовців семеро лісівників. У 2016 році лісова галузь області понесла втрату: під час виконання військового обов’язку один  з мобілізованих працівників загинув.
Підбиваючи підсумки, Наталія Ревенко озвучила оперативні дані щодо результатів роботи лісогосподарських підприємств за дев’ять місяців та зазначила, що вже зроблено із запланованого на осінню лісокультурну кампанію.
Начальник управління звернулась до директорів з проханням подбати на місцях про те, щоб родини учасників АТО у День захисника Вітчизни не залишилися без уваги і допомоги.
Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ